Sturgis Rally'nin Resmi Markası Artık Harley Davidson!

Etkinlik Yazar: Ahmet TEZCAN

Sturgis Rally'nin Resmi Markası Artık Harley Davidson!

Kendine has tarzıyla hoş görüntülere sahne olan Sturgis Rally'si 2015 yılında 75.kez 3 Ağustos'ta başlayacak. Bu özel tarihe ithafen Sturgis şehri yetkilileri ve Harley Davidson arasında bir anlaşma imzalanarak Harley Davidson, rally'nin resmi markası kılındı.

Harley Davidson ve Sturgis şehri inanılmaz bir etkinlik planlıyor! Sturgis Rally'sinin 75.yıldönümüne ithafen, şirket ve şehir yetkilileri Harley Davidson motosikletlerininin resmi motosikletleri olacağı bir etkinlik için anlaşma yaptılar. Ayrıca bu anlaşma ile önümüzdeki 75 yıl boyunca bu rally'nin resmi motosiklet markası Harley Davidson olacak.

 

Harley Davidson'ın şef yöneticisi ve başkanı sıfatlarını taşıyan Matt Levatich etkinlik hakkında: "Harley Davidson sürücüleri onyıllardır bu etkinliğe iştirak etmekteler. Yaptığımız anlaşma sayesinde bu ikonik toplantının özgürlüğünü ve baş kaldırısını garanti altına almış oluyoruz. Motosiklet kullanmak nesilden nesile aktarılan bir şey ve bu yüzden Harley Davidson'ın mirasını ve tarihini kutlamak önemli. Ayrıca bu sayede hoş hatıralar da yaratacağız." dedi.

 

Sturgis Rally'nin Resmi Markası Artık Harley Davidson! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Anlaşmanın bir parçası olarak Sturgis'in ana sokağına kalıcı bir plaza inşaa edilecek. Bu binanın içerisinde konserler hatta evlilik törenleri dahi etkinlik boyunca gerçekleşecek. Rallinin başlangıcına kadar inşaatı tamamlanacak olan bina, Harley Davidson hayranları ve sürücüleri için resmi bir istikamet halini alacak.

 

Sturgis şehri belediye başkanı Mark Carstensen ise ralli hakkında:" Harley Davidson, onyıllardır Sturgis Motorcycle Rally fanlarının seçimi ve Sturgis şehrinin mükemmel bir partneri oldu. Bugün de Harley Davidson'ın Sturgis Rally'si için resmi motosiklet markası olması, onun önemini sağlamlaştırdı ve ben bu durumdan gerçekten çok memnunum."

 

Sturgis Rally'nin Resmi Markası Artık Harley Davidson! 2. İçerik Fotoğrafı

 

 

Şehirde inşaa edilecek binayı Harley Davidson'a has kılabilmek amacıyla, 100 yıldan daha eski tarihlere dayanan bir Harley Davidson fabrikası olarak da kullanılan Milwaukee'deki Harley Davidson merkezinden birkaç tuğla kullanılacak. Bir iş yaparken içine ruhu da katarak daha hoş bir hale getirmek cidden önemli ve işi kendine has kılan bir şey, Harley Davidson da bunu çok iyi yapan bir firma.

 

Sözü geçen tuğlalardan 73 tanesi merkezin sadece motosikletler için kullanılan park alanından alınacak ve bir tuğla da Harley Davidson müzesinden alınacak. O bir tuğla 2015 model Harley Davidson Street 750 motosikleti kullanılarak yerinden çıkarıldı bile.

YORUMLAR