Süper Çocuklar İş Başında

Pist Yazar: Motoron

Süper Çocuklar İş Başında

Bulgaristan'da düzenlenen Avrupa Süpermoto Şampiyonası'nda Türkiye takım halinde ikinci olurken, Doğu Avrupa Pist Şampiyonası'nda da üçüncü sıranın sahibi oldu.

 UEM Avrupa ve Doğu Avrupa Süpermoto Şampiyonası ile Doğu Avrupa Pist Şampiyonası Bulgaristan’ın Pleven şehrindeki Dolna Mitropolia pistinde düzenlendi. Şampiyonada ülkemizi 14 sporcu temsil ederken, Avrupa Süpermoto Şampiyonası'nda Türkiye takım halinde ikinci oldu.

 

UEM Avrupa ve Doğu Avrupa Süpermoto Şampiyonaları’nın birlikte koşulduğu dünyanın sayılı pistleri arasında gösterilen Dolna Mitropolia’da genç sporcumuz Asrın Rodi Pak S3 sınıfında 1. oldu.


Bulgar ve Rumen sporcuları iki yarışta da geride bırakan Pak, bayrağımızı gururla dalgalandırdı. Junior sınıfında Can Öncü 4., Efnan Valimaki 9., Furkan Valimaki 11., Deniz Öncü 12. ve Yiğithan Onganer’de 13. sırada yer alırken, Open sınıfında yarışan tek sporcumuz Sedat Doğan ise 5. sırada kaldı. Minikler Kupası’nda piste çıkan Deniz Öncü sadece 65 cc bu sınıfta 3. olurken, Furkan Valimaki ise 5.likle yetindi.


PİSTTE DE ÜÇÜNCÜ OLDUK
Pleven’de düzenlenen Doğu Avrupa Pist Şampiyonası’nda A ve B takımlarımız 3. oldu. 1000 SST sınıfında mücadele eden Yunus Erçelik 9., Fatih Şenhisar ise 10. oldu. 600 SSP sınıfında Deniz Polat 6. sırada yer alırken, SBKS 1000 kategorisinde Feti Al 6., Kadir Erbay 12. ve Avni Pala’da 13. oldu. Genç sporcu Furkan Eryılmaz ise SBKS 600 sınıfında 8. sırada yer aldı.

YORUMLAR