Süpermoto’da Perde KKTC’de Açıldı

Pist Yazar: Motoron

Süpermoto’da Perde KKTC’de Açıldı

Türkiye Süpermoto Şampiyonası, Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun katılımıylaTürkiye Süpermoto Şampiyonası’nde start aldı.

Türkiye Süpermoto Şampiyonası’nda sezonun ilk yarışı yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Başbakan Yardımcılığı Ekonomi Turizm Kültür ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle yapıldı. KKTC’nin başkenti Levkoşa’da bulunan ZET Uluslararası Karting Pisti’nde yapılan 1. Ayak Yarışı’nı Sancaktepe Motosiklet Kulübü ile Kuzey Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu ortaklaşa organize etti. KKTC Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş’ın torunu Asım ile izlediği yarışa Dünya Şampiyonu milli sporcu Kenan Sofuoğlu’da SM A ve gençler sınıfında katıldı. Sofuoğlu’nun yanı sıra Güney Kıbrıslı yarışçılarda ilk defa Kıbrıs’ta yarışa girdiler.

 Süpermoto’da Perde KKTC’de Açıldı 1. İçerik Fotoğrafı

 

ZET Karting Pisti’nde pilotlar, birbirinden zorlu ve ustalık isteyen virajlarını en önde tamamlamak için kıyasıya yarıştı. Sınıflarında dereceye giren isimler şöyle;

SM A: Toprak Razgatlıoğlu, Şakir Şenkalaycı, Recep Gülsever

SM B: Yunus Özyay, Batuhan Demiryol, Serdar Nergiz

S3: Mücahit Zengin, Taha Keklik, Yasin Keklik

85 cc: Deniz Öncü, Can Öncü, Ata Kahvecioğlu

65 cc: Bahattin Sofuoğlu, Fazlı Erçelik, Taha Işık

50 cc: Yiğit Teker, Adem Işık

 

Süpermoto’da Perde KKTC’de Açıldı 2. İçerik Fotoğrafı

 

Motor sporlarının en keskin virajlarında çekişmeli ve heyecanlı mücadelelerinin yaşandığı KKTC Süpermoto yarışı adeta festival havasında geçti. Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu’nun da yakından takip ettiği yarışları binlerce hızseverde heyecanla izledi.

 

Süpermoto’da Perde KKTC’de Açıldı 3. İçerik Fotoğrafı

 

Süpermoto’da Perde KKTC’de Açıldı 4. İçerik Fotoğrafı

 

Süpermoto’da Perde KKTC’de Açıldı 5. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR