Süpermoto’da Perde KKTC’de Açılıyor

Pist Yazar: Motoron

Süpermoto’da Perde KKTC’de Açılıyor

Süpermoto sezonu uzun bir aradan sonra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde start alacak. Sezonun ilk yarışına Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu'da katılacak.

Motor Sporlarının en keskin virajlarında çekişmeli ve heyecanlı mücadelelerinin yaşandığı Türkiye Süpermoto Şampiyonası 15-16 Mart 2014 tarihlerinde yavru vatan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde başlıyor. KKTC’nin başkenti Levkoşa’da bulunan ZET Karting Pisti’nde yapılacak 1. Ayak Yarışı’nı Sancaktepe Motosiklet Kulübü ile Kuzey Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu’nun ortaklaşa organize edecek.  
 Süpermoto’da Perde KKTC’de Açılıyor 1. İçerik Fotoğrafı
KKTC Spor Dairesi’nin desteklediği Türkiye Süpermoto Şampiyonası'nın açılış ayağında Süpermoto A, Süpermoto B, S3,  Gençler 85cc, 65cc ve 50cc sınıflarında yarışlar yapılacak. ZET Pisti’nde pilotlar, birbirinden zorlu ve ustalık isteyen virajlarını en önde tamamlamanın heyecanını yaşayacak. 15 Mart Cumartesi günü yapılacak serbest antrenmanların ardından, sıralama antrenmanlarına geçilecek. Yarışların yapılacağı 16 Mart Pazar günü ise sporcuların nefes kesen mücadeleleri ZET Pisti’nde sahne alacak.
Süpermoto’da Perde KKTC’de Açılıyor 2. İçerik Fotoğrafı 
 
ZET KARTİNG PİSTİ
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti Levkoşa’da bulunan ZET Karting Pisti 2000 yılında açıldı. Zet Karting 5 farklı pist ile yarış için tasarlandı. Uluslararası Güvenlik düzenlemeleri doğrultusunda 1200m, 1100m, 900m, 600m ve 300m seçenekleriyle ön plana çıkıyor. Gece sürüş imkanı da sağlanan pist güvenlik bariyerleri ile pilotların ve seyircilerin güvenlik önlemleri için maksimum korumaya sahip.

YORUMLAR