in

Superprestigio’da Genel Zaferin Sahibi Marquez!

Yazar: Ahmet TEZCAN

İspanya’nın Barselona şehrinde ikinci kez gerçekleşen Superpresitigio finalinde 2013 ve 2014 MotoGP şampiyonu Marc Marquez liderlik koltuğuna oturdu.

Barcelona Superprestigio ile Sallandı!

 

İspanya’nın Barselona şehrinde 9.000 ziyaretçiyi St Jordi Arena’da ağırlayan Superprestigio etkinliğinde Marc Marquez, ikinci kez gerçekleşen Superprestigi Dirt Track’te heyecan verici bir süperfinal başarısı yakaladı. AMA Grand National birincisi Jared Mees, İspanyol sürücünün çok az bir farkla gerisinde kalarak podyumu Amerikalı sürücü Kenny Noyes ile tamamladı.

 

Marquez pistin sol kısmında seyrederken, ilk turda Fransız süpermoto pilotu Thomas Chareyre’nin kazası nedeniyle 4.sırada kaldı. Hemen önünde ise İspanyol asıllı Amerikan sürücü Kenny Royes bulunuyordu.

 

Superprestigio'da Genel Zaferin Sahibi Marquez! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Marquez ve Mees, kaza sebebiyle geç kalmışlardı tabii ki fakat son tur olan 20.turda ön sıralara geçmeyi başardılar ve MotoGP şampiyonu Marc, 0.3 saniye ile liderliği yakaladı.

 

Superprestigio'da Genel Zaferin Sahibi Marquez! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Marc Marquez: “Mutluyum ve gerçekten çok eğlendim! Gelecek yıl diğer tüm sürücüleri de bu şovda görmek istiyorum. Bugünün en iyi haberi ise Brad Baker’ın geçirdiği kazadan sonra nihayet iyi olduğunu öğrenmekti. Bu etkinlik medyanın ve halkın fazlasıyla dikkatini çekti ki tribünler dolup taştı. Superfinalden önce biraz heyecanlıydım çünkü Jared Mees’in çok hızlı olduğunu biliyordum ama şu an mutluyum ve rahatladım. Bu yıl bu pist için tekniğimi geliştirdim çünkü geçen yıl Brad’in ben ve takımımın bu yıl için hazırladığımız tekniği kullandığını fark etmiştim.”

 

Jared Mees: “Organizasyonda yer alan herkese ve daveti için Marquez’e çok minnettarım. Barselona’yı ziyaret etmeme vesile olan ve ilk denizaşırı uçuşumu gerçekleştirdiğim için herkese teşekkür ediyorum. Kesinlikle gelecek yıl da burada olmak isterim!”

 

Kenny Noyes: “Bu sezon gerçekten inanılmazdı. Medyanın oldukça geniş bir kapsama alanına sahip olduğu bu etkinlikte, RPM Racing’e teşekkür ediyorum. Gelecek yıl buraya gelir zaferi kazanmak istiyorum çünkü bugün bu iki adam gerçekten çok hızlıydılar! Yeni motosikletimle pratik yapmak için çok az zamana sahiptim bu yüzden gelecek yıl için hazır olacağım!

 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Türkiye Motokros Şampiyonası Kilyos’ta!

2015 AMA Supercross, Anaheim Yarış Sonuçları

REKLAM