in

Superstock 600’ün İlk Yarışında Birinci Toprak Razgatlıoğlu!

Yazar: Ahmet TEZCAN

Ülkemizi Dünya’nın farklı yerlerindeki pistlerde temsil eden genç pilot Toprak Razgatlıoğlu, FIM Europe European Superstock 600 Şampiyonası’nın ilk ayağının ilk yarışını birinci sırada tamamladı. İkinci yarış 12 Nisan 2015 Pazar günü gerçekleşecek.

Aragon’da yakın mücadelelere sahne olan FIM Europe European Superstock 600 Şampiyonası’nda 18 yaşındaki genç Türk sürücü Toprak Razgatlıoğlu, son virajdaki başarılı sollamasıyla liderliği yakaladı.

 

Superstock 600'ün İlk Yarışında Birinci Toprak Razgatlıoğlu! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Toprak, geçen yıl Magny-Cours’daki başarılı yarışıyla birlikte seride ikinci kez birinci olmuş oldu. Michael Ruben Rinaldi (San Carlo Team Italia Kawasaki) de seride ilk kez podyuma çıkmayı, yarışı ikinci sırada tamamlayarak başardı. Hemen arkasında ise podyumun son ismi olarak Federico Caricasulo (Pata Honda Junior Team) bulunuyor.

 

11 turluk yarışta, ilk 7 sürücü birbirlerine kenetlenmiş gibi yarıştılar ve sıralamalar devamlı olarak değişti ta ki son üç turda ilk iki pilot diğer sürücülerle aralarındaki farkı açıncaya kadar. Podyumun gerisinde kalan isimler ise sırasıyla şöyle: Gauthier Duwelz (MVR Racing Yamaha), Niki Tuuli (Kallio Racing Yamaha) ve Guillaume Antiga (MTM – HS Kawasaki).

 

Superstock 600'ün İlk Yarışında Birinci Toprak Razgatlıoğlu! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Sezonun ilk yarışı böylece tamamlandı. Sezonun ilk ayağının ikinci yarışı ise 12 Nisan 2015 Pazar günü gerçekleşecek. Toprak Razgatlıoğlu’nun ikinci yarışta da güzel bir performans sergilemesi herkesi gururlandıracak.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Türkiye Pist Şampiyonası’nın 2. Ayağının Sıralamaları Yapıldı

Türkiye Pist Şampiyonası’nın 2. Ayağı Tamamlandı

REKLAM