in

Suzuka 8 Saat Yarışında Yaşadığı Kaza Stoner’ı Liderlikten Etti

Yazar: Alişan Fidan

Gaz kolu takılan Stoner lider olarak sürdürdüğü yarışta ciddi sonuçlara yol açabilecek bir kaza atlattı

MotoGP’de yarışmama kararı almış şampiyon Casey Stoner Suzuka 8 saat yarışında lider pozisyondayken bir kaza geçirdi.

29 yaşındaki Avustralyalı pilot #634 numaralı Musashi Honda’yı takım arkadaşı Takumi Takahashi’den ilk saatin bitiminden hemen önce aldı. Yamaha Fabrika Takımından Katsuyuki Nakasuga Stoner yarışa girdikten biraz sonra pite girdi ve böylece Stoner lider konuma yükseldi.

Valencia’da 2012 yılında ilk motosiklet yarışına çıkan Stoner’ı kaza pistin hızlı, virajlı ve aşağı eğimli kısmında yakaladı. Motosikletinin ön tarafı biraz yalpaladıktan sonra Stoner çimenlere daldı ve CBR1000RR’ının üzerinden düşerek taklalar atmaya başladı.

Stoner daha sonra takılı kalan gaz telinin kazaya sebep olduğunu ve sadece çatlak bir kürek kemiği ve kırık bir kaval kemiği ile kazayı atlattığını twitter’dan takipçilerine duyurdu.

Suzuka 8 Saat Yarışında Yaşadığı Kaza Stoner'ı Liderlikten Etti 1. İçerik Fotoğrafı

Stoner bu kazadan çok da önemli olmayan birkaç yaralanma ileatlattı fakat  Musashi takımının ard arda3. Suzuka birinciliği hayali suya düştü. Stoner’ın param parça olmuşmotosikleti pistten çekici ile çıkartıldı.

Avustralyalı Josh Hook (TSR Honda) yarış tekrar başladıktansonra liderliği ele geçirdi ancak daha sonra Nakasuga’nın takım arkadaşıBradley Smith tarafından geçildi.

Smith daha sonra motosikletini Tech 3 MotoGP sürücüsü PolEspargaro’ya bıraktı. Stoner ise motosikletini WSBK’nın yıldızı Michael van derMark’a bırakacaktı.

İşte Stoner’ın geçirdiği kazanın videosu:

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Suzuka 8 Saat Yarışında Yamaha Pole Pozisyonunda

MotoGP: Silverstone Sıralama Sonuçları

REKLAM