Suzuki Bazı Modellerini Geri Çağrıyor!

Çeşitli Yazar: Ahmet TEZCAN

Suzuki Bazı Modellerini Geri Çağrıyor!

Bazı Suzuki modelleri, sübap pistonları ve eksantrik milleri değiştirilmek üzere Japonya, Kanada ve Avustralya'da geri çağrılıyor. ABD'nin de bu geri çağrıma dahil olması bekleniyor.

Suzuki, sübap pistonlarını ve eksantrik millerini değiştirmek için birkaç modelini Japonya, Kanada ve Avustralya'da geri çağrıyor ve ABD'nin de buna dahil olması bekleniyor.


Suzuki Bazı Modellerini Geri Çağrıyor! 1. İçerik Fotoğrafı


Kanada'da geri çağrılan modeller şöyle: 2013 ve 2014 model Burgman 650, SFV650/Gladius, GSX650, V-Storm 650 ve 2014-2015 model GSX1250F. Avustralya'da yapılan geri çağrım ayrıca GSF650 ve GSR750 modellerini kapsamakta. Japonya'da ise etkilenen modeller ayrıca Skywave 250 (Burgman'nin yerel ismi) ve Gladius 400'ü etkilemekte.


Kanada Ulaşım'a (Transport Canada) göre kirlenme, sübap pistonlarının yüzeyinde soyulmaya sebep olarak iç parçanın kam'a temas etmesine sebep olabilir ki bu, sübap pistonunun açıklığını arttırarak hem pistonun hem de kam'ın erimesine sebep olabilir. Eğer bu açıklık yeterince fazla olursa motordan anormal bir ses çıkabilir ve motor stop edebilir.


Suzuki bayiileri, geri çağrılan motosikletleri inceleyecek ve gerekli onarımları gerçekleştirecek. Kanada'da 4,000 km ya da daha fazla yol katetmiş olan motosikletlere  eğer sübap pistonu açıklığı normal değerinden daha fazla ise yeni sübap pistonları ve eksantrik miller takılacak. Daha az kat etmiş motosikletler ise eğer doğru açıklık özelliklerine sahipse hem sübap pistonları hem de eksantrik milleri değiştirilecek.

YORUMLAR