Suzuki, Doğan Holding’e Emanet!

Sektörel Yazar: Motoron

Suzuki, Doğan Holding’e Emanet!

Japon motosiklet üreticisi Suzuki’nin Türkiye’deki yeni distribütörü, uzun müzakerelerden sonra Doğan Holding oldu.

1984 yılından bu yana Haco Şirketler Grubu tarafından temsil edilen Japon Suzuki artık Türkiye’de Doğan Holding çatısı altında faaliyet gösterecek. Doğan Holding bünyesinde kurulan Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlama Anonim Şirketi, Türkiye’de Suzuki marka otomobil, deniz taşıtları ve motosiklet satış ve satış sonrası işlemlerini yürütecek.

 


Suzuki, Doğan Holding’e Emanet! 1. İçerik Fotoğrafı

2016 senesinde Suzuki'nin yeni GSX-R 1000 modelini tanıtması bekleniyor, ilgili haberimiz için bkz; Suzuki GSX Konsepti, Bilinmeyen!Doğan Holding CEO’su ve Suzuki Yönetim Kurulu Başkanı Yahya Üzdiyen, konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı. “Suzuki olarak sadece otomobilde değil motosiklet ve deniz taşıtlarında da iddialıyız. Suzuki’nin motosiklekte yüzde 25’lik bir pazar payı var dünyada. Türkiye’de de bu konuda yüksek potansiyele sahibiz.” Suzuki’nin yeni model atağına kalktığını, bunun kendileri için de büyük şans olduğunu kaydeden Yahya Üzdiyen, bayi teşkilatını da gözden geçireceklerini sözlerine ekleyerek ““Suzuki hem Türkiye’de hem dünyada yeni modelleriyle yeniden yükselişe geçecek” dedi. 

 

 


Suzuki, Doğan Holding’e Emanet! 2. İçerik FotoğrafıSuzuki, Doğan Holding’e Emanet! 3. İçerik FotoğrafıDoğan Holding CEO’su Yahya Üzdiyen & Suzuki’nin yeni Genel Müdürü Ümit Karaarslan

 


Suzuki Motorlu Araçlar Pazarlama A.Ş.’nin Genel Müdürlüğüne sektörün en deneyimli isimlerinden biri olan Ümit Karaarslan atandı. 12 Ekim 2015 tarihinde göreve başlayan kariyeri süresince özellikle otomotiv sektöründe pazar geliştirme, marka yönetimi ve değişim yönetimi konularında önemli projelere imza atan Ümit Karaarslan, 2012 yılında Fortune Türkiye tarafından çalışmalarından ötürü en başarılı iş adamlarından biri olarak seçilmişti.
Suzuki, Doğan Holding’e Emanet! 4. İçerik FotoğrafıJapon firmanın Recursion adını verdiği turbocharger'lı modeli ise önümüzdeki fuarların şimdiden en merak edilen motosikletleri arasında, ilgili haberimiz için; Turbocharge'lı Suzuki Üretime mi Geçiyor?

YORUMLAR