Suzuki GSX Konsepti, Bilinmeyen!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

Suzuki GSX Konsepti, Bilinmeyen!

Honda’nın Küçük Sınıf Supersport Konsepti’nin aksine, Suzuki GSX konsepti hayal gücümüzü fazlasıyla zorlamamızı gerektiriyor.

Suzuki, tam olarak ne anlama geldiğine dair herhangi bir bilgi bulunmayan Suzuki GSX adını verdiği konsepti ortaya çıkardı. Kalıbını gördüğümüz motosiklete, GSX-R1000 ve GSX-1300R Hayabusa’dan bazı unsurlar varmış gibi görünse de teknik olarak bizi tamamen karanlıkta bırakıyor.

 

Suzuki GSX-R serisinin gerçekten bir güncellemeye ihtiyacı olduğu açıkça biliniyor ve Suzuki GSX-R1000’in 2016 ortalarında bir tazelenme yaşayarak 2017 başlarında piyasaya çıkacağı en iyi ihtimalle düşünülüyor.


Suzuki GSX Konsepti, Bilinmeyen!  1. İçerik Fotoğrafı


Bir diğer yandan bazı söylentiler, Suzuki’nin bu ay içerisinde gerçekleşecek Tokyo Motor Show’da özellikle spor motosiklet serisi için fazlasıyla gecikmiş olan sağlam bir güncelleme ile geleceği yönünde.

 

Firmanın basın bildirisine göre, Suzuki GSX Konsepti’ni şu şekilde tanımlamış;

“Suzuki’nin güçlü ve sürücü dostu sıralı 4 silindir motoru, dayanıklılık ve üstün yakıt tasarrufunu bir araya getirip sunuyor. GSX-R1000, Hayabusa ve GSX-S1000 modellerinin de içerisinde bulunduğu sayısız GSX-sersinde aynı teknoloji yansıtılmıştır. GSX Konsepti, GSX gibi yüksek performanslı bir motosikletin ismini sembolize ediyor. Bu, Suzuki ‘nin sıralı 4 silindire sahip spor motosiklet yaratma ruhunu oluşturuyor ve şirketin gelecekteki spor modellerinin doğacağı bir kozayı uyandırıyor.” Firmaya göre, GSX Konsepti, GSX serisinin potansiyelini içeriyor.


Suzuki GSX Konsepti, Bilinmeyen!  2. İçerik Fotoğrafı


Şu anda konsept ile ilgili tek fotoğraf ne yazık ki bizi detaylara girmekten uzak tutuyor, fakat Suzuki’nin er ya da geç yeni haberlerle ve fotoğraflarla çıkacağını düşünüyoruz. Belki de bu, Suzuki’nin nihayet uykudan uyanacağının ve en favori motosikletlerinde yapmayı düşündüğü güncellemelerin planları, her ne olursa olsun tüm soruların cevapları umarız 30 Ekim-8 Kasım 2015 Tokyo Motor Show’da ortaya çıkacak, belki de daha önce...

YORUMLAR