Suzuki'nin Super Naked'ı Kameralara Yakalandı !

Yeni Model Yazar: Moe

Suzuki'nin Super Naked'ı Kameralara Yakalandı !

Daha önce haberini verdiğimiz 2015 model GSR 1000'in ilk fotoğrafları internete düştü. Los Angeles'da kameralara yakalanan Suzuki'nin 999 cc'lik çıplak motosikleti fotoğraflardan görüldüğü üzere seri üretime hazır hale getirilmiş durumda...

GSR 1000 hakkında yaptığımız daha önceki haberimiz için, bakınız : Suzuki GSR 1000 Söylentileri !

 

Amerika - Los Angeles'da tahminen tanıtım videosu çekilirken kameralara yakalanan motosiklet, yan karenajındaki stickerdan okunacağı üzere Amerikan pazarında GSX-S1000 adı ile piyasaya sürülecek...

 

Suzuki'nin Super Naked'ı Kameralara Yakalandı ! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Üretime hazır olduğu gözlenen motosikletin lansmanının sene sonunda yapılması bekleniyor (yüksek ihtimal ile Ekim ayının başlarında gerçekleştirilen Köln Intermot fuarında canlı olarak bu 1000 lik canavarı görebileceğiz).

 

Karenajdaki adıyla GSX-S1000, son 1-1,5 yılda piyasaya sürülen diğer markaların super naked'ları (street fighter'ı ya da sokak dövüşçüsü... adını siz koyun) ile büyük bir rekabete girecek gibi görünüyor.

 

Suzuki'nin Super Naked'ı Kameralara Yakalandı ! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Motosikletin arka maşasının direkt olarak GSXR - 1000'den alındığı gözlenirken, ön takımdaki ABS'ye sahip Brembo fren sistemi dikkatleri çekiyor... Suzuki'nin 1000'lik supersportu GSXR - 1000 ile olan benzerlikler bununla da bitmiyor. Ayak peglerinin pozisyonu, sağ alttan çıkan egzoz sistemi de yeni GSR 1000'in GSXR-1000 ile olan benzerlikleri arasında... Naked tarzı yükseltilmiş gidon, yeniden elden geçirilmiş benzin deposu ve kuyruk tasarımı ilk bakışta dikkatleri çeken diğer ayrıntılar olarak görülüyor.

 

Suzuki'nin Super Naked'ı Kameralara Yakalandı ! 3. İçerik Fotoğrafı

 

Suzuki'nin Super Naked'ı Kameralara Yakalandı ! 4. İçerik Fotoğrafı

 

4silindir - 999 cc silindir hacimli GSXR-1000 motor bloğuna sahip olan motosikletin bir takım güncellemeler ile yaklaşık 160 beygir gücünde olması bekleniyor... (GSX-R 1000'in, 185 beygir güç ve 116,7 Nm'lik maksimum tork üreten 4 silindirli 999cc'lik  bir motora sahip olduğunu yeniden belirtelim... )

 

GSX1300 B-King modelinden (B-King kötü satış rakamları sebebiyle 2012 yılında Suzuki'nin ürün gamından  çıkarılmıştı...) bu yana Suzuki'nin ilk supersport'tan devşirme naked modeli olacak olan bu makinenin fiyatı hakkında şu an için resmi bir bilgi yok.

 

GSX1300 B-King:

 

Suzuki'nin Super Naked'ı Kameralara Yakalandı ! 5. İçerik Fotoğrafı

 

YORUMLAR