in

Suzuki: Rossi 2015 için Aday Değil

Yazar: Ahmet TEZCAN

Bilindiği üzere Suzuki 2014 MotoGP sezonunda yer almıyor. 2015 için hazırlıklara devam eden Suzuki takımının patronu Davide Brivio, 2015 için Valentino Rossi’nin dönüş olasılığının bir hayli düşük olduğunu açıkladı.

Suzuki, 2015 MotoGP mücadelesi için uzunca süredir yeni 1000cc’lik makinesini test ediyor. Brivio ve Rossi kendileri için uygun ‘fabrika sınıfı’ ararken, uzun zaman önce ikisinin aynı takımda birlikte olacakları öne sürülmüştü. Brivio, 2004’te Rossi’nin Yamaha ile anlaşmasında etkili olmuştu ve ikisi Japon firmanın en başarılı döneminde birbirlerininin arkasındaydılar.

 

Suzuki: Rossi 2015 için Aday Değil 1. İçerik Fotoğrafı

 

Rossi, Ducati ile iki yıllık bir mecburi anlaşma yaptıktan sonra Brivio, Suzuki’nin MotoGP’ye dönüşünde anahtar rolde yer almadan önce Rossi’nin kişisel ilişkilerini yönetmesine yardımcı oldu.

Valentino, eğer Ducati iddialı olmaya devam ederse MotoGP’de kalmak için iki yıllık bir sözleşme daha imzalayabilir. Fakat Brivio, yeni bir sözleşmenin kesinlikl ‘fabrika sınıfı’ Yamaha ile imzalanacağını düşünüyor.

 

Suzuki: Rossi 2015 için Aday Değil 2. İçerik Fotoğrafı

 

Davide Brivio açıklamasında: “Bence, Valentino kariyerini Yamaha ile bitirecek seçimi yaptı. Ducati ile geçen zor iki yıldan sonra tekrar risk alacağını düşünmüyorum. Yamaha’ya geri döndü ve mümkün oldukça uzun süre onlarla kalmak istiyor. Bana göre o hala bu yılki yarışlar için motivasyonlu fakat kariyerini Yamaha ile bitirmek onun için en zekice hareket olacaktır.”

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Aspar: Aleix’in Hızı Şaşırtıcı Değil

Suzuki: Rossi 2015 Sezonu İçin Sürücü Adayımız Değil

REKLAM