in

Suzuki XRH-1 MotoGP Yarış Motoru Görücüye Çıktı.

Yazar: Teoman Cem Katoğlu

Suzuki XRH-1 MotoGP yarış motosiklet prototipi, Japonya’daki GP motor testinden sonra EICMA fuarında tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Davide Brivio tarafından yönetilen ve Randy de Puniet tarafından geliştirilen Suzuki XRH-1 MotoGP yarış motosiklet prototipi EICMA fuarında görücüye çıktı.  Suzuki’nin standında sergilenen motosiklet, belki de EICMA’daki donanım ve teknoloji bakımından en gelişmiş motosikletti. İlk kez Japonya’da Suzuki GP Motor Testi’nde piste çıkan Suzuki XRH-1’in Japon OEM(Orijinal Ekipman Üreticisi)’nin desteğiyle MotoGP Şampiyonasına katılacağı söyleniyor. Birçok sürücü de  2015’te Suzuki Fabrikasından bir koltuk kapmayı umut ediyor ki bu firma için yürürlüğe girmiş olan 20-litre yakıt kotası uyumlu Suzuki XRH-1 için umutları daha da artırıyor.

Suzuki XRH-1 MotoGP Yarış Motoru Görücüye Çıktı. 1. İçerik Fotoğrafı

Halen Mitsubishi tarafından sağlanan ECU(Elektronik Kontrol Ünitesi)’yu kullanan Suzuki’nin, Premier-class motosiklet yarışlarına hazır olmadan önce, aşması gereken birkaç engeli daha var. Şu an ufak bir molada olan gelişme aşamasının tamamlanması gerekiyor.
Suzuki XRH-1 MotoGP Yarış Motoru Görücüye Çıktı. 2. İçerik Fotoğrafı
Suzuki yeniden MotoGP’ye katılana ya da sokak için yeni bir Superbike yapana kadar elimizde hayranlıkla seyredecek sadece bu fotoğraflar mevcut.
Suzuki XRH-1 MotoGP Yarış Motoru Görücüye Çıktı. 3. İçerik Fotoğrafı
 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yeni SS100: Brough Superior’ın Geri Dönüşü

2014 Honda Goldwing F6C

REKLAM