Talihsiz Kaza Hakkında Rossi ile Röportaj!

MotoGP Yazar: Ahmet TEZCAN

Talihsiz Kaza Hakkında Rossi ile Röportaj!

28 Eylül 2014 Pazar günü koşulan Aragon Grand Prix'inde her şeyin yolunda olmasına rağmen kendini pistin dışında bulan Rossi ile yapılan kısa bir röportajı paylaşacağız, bakalım neler anlatmış...

29 Eylül 2014 Pazartesi sabahı Valentino Rossi, Clinica Mobil’de yeni bir sağlık kontrolü için 09:30’da gözlerini açtı. Kontrolden sonra Jorge Lorenzo ve ekibin bir TV röportajı verdiği Movistar Yamaha MotoGP garajına göndü ve yarış günü kendisine sorulması mümkün olmayan soruları Pazartesi günü yanıtlayabildi.


 

Kaza Videosu

 

Valentino, bugün nasılsın?

Rossi:  “İyiyim, her şey yolunda ve en önemli şey de bu. Kafamdaki şişlik dışında herhangi bir yara almadım. Dün gece biraz baş ağrısı çektim ama bugün tamamen iyiyim. Olay gerçekten utanç vericiydi çünkü yarıştan önce yardımcı olabilecek tüm ayarlamaları yaptık; makine çok iyi çalışıyordu, farkı kapatmıştım ve lider grupla birlikte ilerliyordum. Açıkçası iyi bir sonuç alacağımı düşünmüştüm ama bu utanç verici kaza meydana geldi. Neyse ki zor bir hafta geçirmemize rağmen takımımız pistte gayet iyiydi ve sonucun herkes için mükemmel olması zaten mümkün değildi.”

Yarışı izledin mi? Kaza hakkında ve rakiplerin hakkında ne düşünüyorsun?

Rossi: ”Ne yazık ki Iannone gibi ben de suni çimlere sürüklendim. Sabah yağan yağmur nedeniyle pist hala ıslaktı ve böyle durumlarda bu tür kazalar daha tehlikeli hale geliyor. Yapacak bir şey yoktu. Marc ve Dani düz lastiklerle pistte kalmaya çalışarak büyük bir risk aldılar ve pek tabii ki bu durum kazayla sonuçlandı. Benim durumuma gelecek olursak, eğer pistin dışına bir metre daha geriden çıksaydım virajı alabilirdim ama aksine çimlere yuvarlanmış oldum.”

Önümüzde Asya ve Avustralya'da koşulacak üç yarış var, gelecek yarışlar için düşüncelerin neler?

Rossi: “Önümüzde üç yarış var ve pistler benim için oldukça tanıdık. Hepsinde yarışmayı seviyorum. Son yarışlarda yaptığım gibi elimden gelenin en iyisini yapacağım.”

YORUMLAR