Tom Sykes Gelecek Yarış İçin Düşüncelerini Açıkladı...

WSBK Yazar: Alişan Fidan

Tom Sykes Gelecek Yarış İçin Düşüncelerini Açıkladı...

Tayland’da yapılacak olan gelecek yarışın kendilerine iyi geleceğini düşünen Sykes, elinin güçlü olduğunu ima etti.

Tom Sykes Gelecek Yarış İçin Düşüncelerini Açıkladı...

Tom Sykes, Chang Uluslararası Yarış Pisti’nde yapılacak olan World Superbike Şampiyonası’nın Tayland ayağında Kawasaki’nin gücünü göreceğimizi duyurdu.


Tom Sykes Gelecek Yarış İçin Düşüncelerini Açıkladı... 1. İçerik Fotoğrafı


Kawasaki Yarış Takımı’nın pilotu olan Sykes, sezonun açılışında yaptığı hatalardan dolayı oluşan şüphelerden insanları arındırmak istiyor. Philip Adası’nda yapılan sezonun ilk ayağının ilk yarışında 5.  ve ikinci yarışında ise altıncı olmuştu. Tahminlerimize göre Sykes’in amacı geçen yıl yaptığı; “ilk podyumunu yeni sezonun hemen başında alarak momentumu kazanma taktiğini” tekrardan uygulamak.

Sezon öncesi testlerde etkileyici bir performans sergileyen 2013 Dünya Superbike şampiyonu, tur zamanı denemelerinde attığı süreleri yeni Kawasaki ZX-10R’ı ile yarışta da atarak ilgileri üzerine çekti. Ayrıca Avustralya’da Superpole pozisyonunu da ele geçirmişti. Şampiyon pilotun bu hafta sonundan umudu pistin  karakteristiğinin kendi avantajına olması.

Tom Sykes Gelecek Yarış İçin Düşüncelerini Açıkladı... 2. İçerik Fotoğrafı


Sykes durum hakkında şöyle konuştu; “ Chang Uluslararası Yarış Pisti kağıt üzerinde benim tüm özelliklerime uyuyor ve oraya tekrardan gitmek için can atıyorum. Geçen yıl burada podyum görmüştüm fakat sonuç bence yeterince iyi değildi. Bu yıl çok daha iyi bir sonuç almayı umuyorum. 2015 sezonunda buradaki müthiş seyirci desteğini ve pistten çok zevk aldığımı hala çok net hatırlıyorum. Bu yıl geçen senekinden çok daha iyi bir ZX-10R’ımız var ve Tayland’daki yarıştan ciddi derecede umutluyum.”

2016 WSBK sezonunun daha henüz başı olsa bile Sykes’in takım arkadaşı Jonathan Rea ile arasında kocaman bir 29 puanlık fark mevcut. Rea, Avustralya’da neredeyse hatasız yarışarak iki yarışı birden kazandı ve kendine sezon içinde çok büyük avantaj elde etti. Bu haftasonu yapılacak olan yarışın neler getireceğini hep beraber izleyip göreceğiz.

YORUMLAR