in

Toprak Razgatlıoğlu’ndan Büyük Başarı!

Yazar: İlker Genç

Başarılı yarışçımız Toprak Razgatlıoğlu, seneye Kawasaki Puccetti Racing Takımı’nda WSBK’de Yarışacak!

Bu sezon kıl payı Avrupa Superstock 1000 Şampiyonluğunu kaçıran Razgatlıoğlu, 2018 Dünya Superbike Şampiyonası’na adım atarak yoluna Kawasaki Pucetti Racing Takımı ile devam ediyor. 
Bu sezon adeta yıldız gibi parlayan pilot, 2017 senesinde üç yarış kazanarak şampiyonluk ünvaını 8 puanla kaçırdı. Kaçırmasına kaçırdı ama 21 yaşındaki Toprak Razgatlıoğlu, artık ZX-10RR motosikleti ile WSBK’nin yenilmez isimleri Kawasaki Racing Takımı’ndan Jonathan Rea ve Aruba.it Racing – Ducati Takımı’ndan Chaz Davies’e karşı yarışacak. 
Toprak Razgatlıoğlu’ndan Büyük Başarı! 1. İçerik Fotoğrafı
Son gelişmelerden son derece memnun olan Razgatlıoğlu: “2017 gerçekten iyi bir sezondu fakat ne yazık ki Fransa’daki sakatlıktan ötürü STK1000 Şampiyonluğu’nu kaçırdık. Eğer Magny Cours Pisti’nde yarışabilseydim, mücadele edecek zamanım olacaktı. Gelecek sene Superbike’a gitmekten ötürü mutluyum! Pucetti Takımı’nı ve profesyonelliğini biliyorum. Bu yüzden yeni motosikleti öğrenmem ve iyi sonuçlar almak için gereken herşeye sahibim. Manuel’e ve Kawasaki’ye bana bu şansı verdikleri için teşekkür ediyorum ve pistlere geri dönmek için ay sonunda Jerez’deki testi sabırsızlıkla bekliyorum.”
Toprak Razgatlıoğlu’ndan Büyük Başarı! 2. İçerik Fotoğrafı
Takım Müdürü Manuel Pucetti: “2018 senesinde, Superbike Şampiyonası’na bir motosikletimizi daha çıkaracağız. Bu sene ve aynı zamanda geçmişte de Toprak, yetenekli birpilot olduğunu kanıtlamıştı ve dünyada üst kategorilerde yer alan sınıfta hamlesini yapmaya hazır olduğuna güvenimiz tam. Randy, Anthony, Haslam ve Guintoli gibi pilotlarla edindiğimiz tecrübeler olumluydu ve gelecek sene daha iyi yarışmamıza katkıda bulunacak. Yeni düzenleme, motosikletlerimizle çalışanlar arasındaki boşluğu azaltmamıza yardımcı olacak. Bu yüzden 2018 sezonunda Toprak’ın motosikletini önceden öğrenip mücadeleye dahil olmasını sağlamak için elimizden gelen herşeyi yapacağız.”
Toprak Razgatlıoğlu’nu Motoron ailesi olarak başarılarından dolayı kutluyoruz ve devamını diliyoruz…

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Jonathan Rea’dan Tarih Yazan Üçüncü WSBK Şampiyonluğu!

WSBK Şampiyonu Jonathan Rea, Yılın Sporcusu Ödülü’ne Aday!

REKLAM