in

Toprak ve Kenan’ın Sakatlıkları ve Son Sağlık Durumları!

Yazar: Alper Baycan

STK1000’de yarışan Toprak Razgatlıoğlu ve WSSP’de yarışan Kenan Sofuoğlu, Fransa Nevers Magny-Cours Pisti’nde talihsiz kazalar yaşadılar.

İlk olarak Toprak Razgatlıoğlu’ndan başlayalım. Fransa’da antrenman esnasında omzu çıkan başarılı sporcumuz, Portimao, Portekiz’deki yarış hafta sonunu pole pozisyonunda ve çift yarış zaferi ile taçlandırmıştı. Puccetti Kawasaki Takımı ile yarışan Razgatlıoğlu, o hafta sonunun sonrasında Portimao’daki testleri Rea, Davies ve Melandri’nin arkasında dördüncü olarak tamamlayarak adeta göz kamaştırmıştı. STK1000 Dünya Şampiyonası’nda Ducati takımından Michael Ruben Rinaldi’nin ardında ikinci olarak yer alıyordu ve sırada 29 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında Fransa Nevers Magny-Cours Pisti’nde gerçekleşecek olan önemli yarış vardı. Fakat ne yazık ki dün antrenmanlar sırasında sakatlanan yarışçımızın omzu çıktı ve tedavi için Türkiye’ye dönmesine karar verildi. 
Toprak ve Kenan’ın Sakatlıkları ve Son Sağlık Durumları! 1. İçerik Fotoğrafı
Toprak ve Kenan’ın Sakatlıkları ve Son Sağlık Durumları! 2. İçerik Fotoğrafı
Toprak ve Kenan’ın Sakatlıkları ve Son Sağlık Durumları! 3. İçerik Fotoğrafı
Başarılı pilot Razgatlıoğlu, sosyal medya hesabından şu açıklamaları yaptı: “Bugün antrenmanda düştüm, omzum çıktı. Kendim yerine takmaya çalıştım ama takamadım. Doktorlar baktılar ve yerine taktılar. Şükür fazla bir şeyim yok ama tekrar çıkma olasılığı olduğu için yarışmama izin vermediler. Bu üzüntü yetmiyormuş gibi Kenan abi düştü ve 3 kırığı var. Bu hafta çok kötü geçiyor ama hayırlısı. Olacağı varmış. Şimdi özel uçakla Türkiye’ye dönüyoruz. Herkese çok teşekkürler.”
Toprak ve Kenan’ın Sakatlıkları ve Son Sağlık Durumları! 4. İçerik FotoğrafıPortimao, Portekiz yarışı Kenan Sofuoğlu ve Toprak Razgatlıoğlu – çifte birincilik
Toprak ve Kenan’ın Sakatlıkları ve Son Sağlık Durumları! 5. İçerik Fotoğrafı
Dünya Supersport Şampiyonası’nda lider konumda olan ve Portimao, Portekiz raundunu da birinci tamamlayan Kenan Sofuoğlu tarafında durum ne yazık ki pek iç açıcı değil. Nevers Magny-Cours Pisti’nde sıralama turları sırasında 8. Ve 9. Viraj arasında kaza geçiren sporcunun belinde ve kalçasında 3 kırık bulunuyor. Sofuoğlu tedavisi için Türkiye’ye dönerken bugün yapılacak yarışta yer alamayacak.  
Toprak ve Kenan’ın Sakatlıkları ve Son Sağlık Durumları! 6. İçerik Fotoğrafı
Toprak ve Kenan’ın Sakatlıkları ve Son Sağlık Durumları! 7. İçerik Fotoğrafı
Sofuoğlu’nun dün kaza sonrası yaptığı açıklamalara göz atalım: “Bu sefer kötü düştüm, belimde ve kalçamda 3 kırık var. Herkes benim dün kaza geçirdiğimi düşünmüştü ama dün yağda kaymıştım. Bugün ise kaza yaptım.” Ayrıca 3 hafta sonraki İspanya yarışına yetişmek isteyen Sofuoğlu’nun sosyal medya hesabından yapılan açıklamalar şu şekilde: “Milli Sporcumuz Kenan Sofuoğlu bugün Fransa yarışı için yapılan sıralama turlarında kötü hava şartlarında yeniden büyük bir kaza geçirerek Fransa’da acil olarak hastahaneye kaldırıldı Sofuoğlu’nun bel ve kalçasında maalesef ciddi üç kırık teşhisi konuldu. Sporcumuzun en hızlı şekilde tedavisini sağlayabilmek için Sağlık Bakanlığımız, Spor Bakanlığımız ve Dış İşleri Bakanlığımızın müşterek çalışmaları ile Sporcumuz bu gece ambulans uçak ile Türkiye’ye nakli sağlanacak. Bütün sevenlerimize destekleri için teşekkür ederiz. Dualarınızı eksik etmeyin.”
Katıldıkları şampiyonalarda başarıyla ülkemizi temsil eden her iki sporcumuza da geçmiş olsun dileklerimizi bildirerek bir an önce iyileşmeleri ve Şampiyonalardaki başarılarına kaldıkları yerden devam etmelerini diliyoruz. 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Portimao Testlerinde Rea Zirvede, Razgatlıoğlu ise Başarısıyla Parlıyor!

Jonathan Rea’dan Tarih Yazan Üçüncü WSBK Şampiyonluğu!

REKLAM