Touring Paketli Africa Twin’in Casus Fotoğrafları

Yeni Model Yazar: Alişan Fidan

Touring Paketli Africa Twin’in Casus Fotoğrafları

Uzun camlı ve yan çantalı yeni Africa Twin otobanda yapılan yüksek hız testlerinde görüldü...

Honda’nın yeni Africa Twin’inin birkaç fotoğrafının olduğu haberimizi mutlaka görmüşsünüzdür, bkz; Honda Africa Twin Geri Döndü! . Bizim de o fotoğraflardan başka görmüş olduğumuz yeni bir şeyler yoktu ta ki bu fotoğraflar ortaya çıkana dek. Büyük oranda kamufle edilmiş bu CRF1000L Africa Twin’de önceki fotoğraflara nazaran daha yüksek bir ön cam mevcut. Ayrıca motosiklete yan çantalar ve birde topcase eklenmiş.

 

Touring Paketli Africa Twin’in Casus Fotoğrafları 1. İçerik Fotoğrafı

 

İlk çıkan fotoğraflarda ön camın yüksekliği aynalar ile aynı seviyedeydi, fakat burada ön camın yüksekliği aynaların yüksekliğini geçmiş. Camın hemen aşağı kısmı ise kafa grenajını yakından takip edecek şekilde yapılarak sadece yüksekliğe odaklanmış bir camdan ziyade ayrıca daha geniş bir cam oluşturma amacı güdülmüş.

 

Touring Paketli Africa Twin’in Casus Fotoğrafları 2. İçerik Fotoğrafı

 

Kamuflajlı motosiklet Almanya’da yüksek hızlı otoban testleri sırasında çekildi. Bu tam olarak bir touring motorunun gelişiminin son döneminde yapılması gereken bir şey olduğu için bizi hiç şaşırtmadı.

 

Kaynağımızın dediğine göre fotoğrafçı geçen haftanın sonunda Honda’nın Almanya’daki R&D merkezinde “normal” Africa Twin’ini görmek için beklediği sırada birden bu motosikleti görmüş ve onu fotoğraflamış. Fotoğraf avı sırasında motosikleti kaybetmiş fakat kaynağımızın tahminine göre Honda, Almanya’nın yüksek hızlı otobanında testler yapıyordu. Bu da tam yüklü çantaların neden takıldığını da bize açıklıyor.

 

Touring Paketli Africa Twin’in Casus Fotoğrafları 3. İçerik Fotoğrafı

 

Yeni CRF1000L Africa Twin geçen yılın Eicma Milan motosiklet fuarında tanıtılan True Adventure Prototipinin bir üretim versiyonu olacak. Honda 12 Mayıs’ta bir üretim versiyonu olacağı haberini doğrulamıştı ve üretilecek motorun 1988’de ürettikleri XRV650 Africa Twin’in “heryere gidebilme”fikrini taşıyacağını ayrıca yüksek kapasiteli macera motorlarının kapasitesinin tekrardan tanımlanacağı gibi iddialı açıklamalarda bulunmuştu.

 

Motosikletin bu sonbaharda satışa sunulması bekleniyor. Türkiye piyasasına ise ne zaman gireceği şimdilik belirsiz.

 

Normal versiyona ait ilk çıkan fotoğraflar: 

 

Touring Paketli Africa Twin’in Casus Fotoğrafları 4. İçerik Fotoğrafı

 

Touring Paketli Africa Twin’in Casus Fotoğrafları 5. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR