Trafo İkinci Kez Yunanistan İçin Hazırlanıyor

Etkinlik Yazar: Motoron

Trafo İkinci Kez Yunanistan İçin Hazırlanıyor

Trafo Rally Raid bu yıl ikinci kez Yunanistan’a gitmeye hazırlanıyor. Rally dünyasının en zorlu yarışlarından biri olan, tüm ralli severlerin tutkuyla takip ettiği FIM International Cross Country Rally, 31 Ağustos – 6 Eylül tarihlerinde Yunanistan’ın Serres bölgesinde adrenalin dolu bir haftaya ev sahipliği yapacak ve Trafo’da tek Türk ekibi olarak bu yarışta yer alacaktır.

Yunanistan’ın zorlu parkurlarda dördüncü kez yarışacak olan Trafo yarışın favorileri arasında yer alıyor. İlk defa Serres Rally’e katılacak olan takımdan büyük başarılar bekleniyor.
Bu yıl 4. düzenlenecek olan Serres Rally, 31 Ağustos’ta Yunanistan Serres’den start alıp toplamda 1320 km’lik zorlu parkuru tamamladıktan sonra 6 Eylül’de tekrar Serres’de finiş görmeye hazırlanıyor. 31 Ağustos’ta gerçekleşecek özel seyirci etabı ardından motorlar Sidirokastro bölgesine doğru yarışmaya başlayacak ve tekrar Serres’e dönerek finiş görecekler.


Geçtiğimiz yılların aksine bu yılki yağış miktarının fazla olması sebebi ile oluşan doğal tahribatlar nedeniyle yarışmacıları daha zor bir parkur bekliyor. Parkurun genel zemini toprak, kum, çamur ve taşlıklardan oluşuyor.
Yarışmacıların Toplam 1320 km’den oluşan parkuru tamamlamak için günlük ortalama 150 km uzunluğundaki etapların geçeceği rally’de katılımcıları inanılmaz bir deneyim, muhteşem bir heyecan bekliyor. Zorlu geçecek haftanın bonusu olarak da tüm katılımcıları eğlenceli bir kamp hayatı organizasyon ekibi tarafından hazırlanıyor.

 

Trafo İkinci Kez Yunanistan İçin Hazırlanıyor 1. İçerik Fotoğrafı


TRAFO RALLY RAID: Türkiye’de motosiklet sporunda eksikliği bilinen organize takım kültürünü yerleştirme hedefi ile kurulmuş̧ olan motosiklet rally ve enduro takımıdır. Üyeleri, geçmişlerinde birçok farklı branşlarda sportif başarıları bulunan Gündüz Hakan Savaşer, Serkan Tekdurmaz ve Barbaros Kök’tür. Takım olarak, bugüne kadar TransAnatolia, Hellas Rally, Rally Albenia, Evia Rally gibi yarışlarda yer almışlar ve güzel başarılar elde etmişlerdir. 2015 hedefleri ise Dünya Ralli Şampiyonası’na katılmaktır.


www.facebook.com/traforallyraid


RALLY RAID: 3-15 gün arasında değişen süreler içerisinde,1.500-10.000 km uzunluğunda off-road parkurlarda gerçekleştirilen, ralli motosiklet, arazi araçları, ATV ve buggy’lerin birlikte yarıştığı rallilerdir.


www.serresrally.com

 

Trafo İkinci Kez Yunanistan İçin Hazırlanıyor 2. İçerik Fotoğrafı

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR