TransAnatolia 2017 İzmir’den Başlıyor!

Motokros Yazar: Alper Baycan

TransAnatolia 2017 İzmir’den Başlıyor!

Ege’nin incisi İzmir, TransAnatolia için hazır!

Her yıl Ağustos ayının son haftası boyunca düzenlenen Transanatolia Ralli’si, İzmir’de başlayıp ilk defa farklı bir rota izleyerek Batı Toros Dağları’nı takiben Samsun’da sona erecek. 

Dünyanın en zorlu mücadeleleri arasında sayılan Transanatolia Ralli’sine, bu sene İzfaş (İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri) tarafından ev sahipliği yapılacak. Yarış, İzmir Fuarı’nda başlayacak ve pilotların 7 gün içerisinde 2850 kilometre tamamlamasının ardından Samsun’da son bulacak. 

Türkiye’deki en zorlu motorsporları organizasyonlarından birisi olarak kabul edilen Transanatolia Ralli’si, motorsporları kültürüne yaptığı katkılarla ünlenen, organizasyonel yeteneklerle ve teknik alt yapıyla kendi markasını yaratmayı başaran bir organizasyon olarak biliniyor.

Bu sene İtalya, Fransa, Portekiz, İspanya, Hollanda, Yunanistan, Yeni Zellanda, Arjantin, Azerbeycan ve Kıbrıs motosiklet, 4wd, ATV ve Kamyon kategorilerinde yarışacak katılımcılar olarak sıralanıyor. 

Transanatolia Ralli’si, Kültür Park İzmir’de İzfaş, Fuar İzmir, Samsun Büyükşehir Belediyesi, Sportoto, BF Goodrich, Hytera, KTM, Globe Scout, Red Bull desteğiyle 19 Ağustos’ta başlayacak ve Samsun’da 26 Ağustos’ta sona erecek.

Tüm sporculara şimdiden başarılar diliyoruz…

YORUMLAR