in

TransAnatolia 5. Günün Sonuna Geldi

Erzurum’da 4. günde yapılan bir seromonik startın ardından 5. gün tüm hızıyla geçti.

Erzurum’da 4. günde yapılan seromonik startın ardından 5. gün müthiş bir hızla geçti ve takımlar Erzincan Refahiye’deki kampa kuruldular. Yarın Yozgat’a doğru yola çıkacak yarışçılar hazırlıklarını yaptılar.

 

Türk yarışçılarımızla 4. ve 5. günlerinin nasıl geçtği ile ilgili görüştük.

 

TransAnatolia 5. Günün Sonuna Geldi 1. İçerik Fotoğrafı

 

Serkan Özdemir

4. günde arka teker rulmanlarım tamamiyle dağıldı bunun yüzünden frenaj yapmakta çok zorlandım. Hiçbir şekilde sert kullanma yapmadan gitmek zorunda kaldığım için çok aşırı derecede süre kaybettim. 5. Günde ise tripmetrem arızalandı. Bundan dolayı önümde giden bir İtalyan yarışçıyı takip etmeye başladım. Bir süre sonra yarış etabının riskli kısımlarından birinde biraz fazla hızlandığım için sert bir kaza yaptım. Kolumda birkaç sıyrıkla atlattım fakat motosikletimin gidonu yamulmuştu. 1-2 tekmeyle düzeltebilirim diye düşündüm ancak ön takıma zarar verebileceğim düşüncesi ile hiçbir harekete girişmedim. 60 KM hız ortalama ile parkuru bitirip finişe sağ salim gelebildim. Çok zaman kaybettim ama sonuç olarak finişi gördüm.

 

 

TransAnatolia 5. Günün Sonuna Geldi 2. İçerik Fotoğrafı

 

Selçuk Bektaş

4. gün yol haritasında ufak sorunlar yaşadım. Bu yüzden iki kez kayboldum. Toplamda aşağı yukarı bir 20 dakika kaybettim. 5. günde ise öyle 1-2 ufak kaybolma harici sorun yaşamadım. Etap gayet hızlıydı. 6. vitesin sonunu gördüğüm yerler oldu. Kamp alanına gelirken felaket bir yağmur başladı ve sırılsıklam olduk.

 

 

TransAnatolia 5. Günün Sonuna Geldi 3. İçerik Fotoğrafı

 

Fırat Şahin
Yarışın başından beri problemler peşimi bırakmadı. Dün vites kolum çıkmıştı ve tüm etabı hem dün hem de bugün 6. viteste gittim. Bugün yolda kaldım ve sağolsun Kaan abi yarışı bırakıp beni etap sonuna kadar çekti. 5. gün vites kolunu Yamaha takımındaki arkadaşlar bana temin etti. Parçayı bir şekilde uydurduk ve vites kolunu doğru düzgün çalıştırmayı başardık. Yarın yarışta biraz daha düzgün gidebileceğim diye düşünüyorum.

 

 

TransAnatolia 5. Günün Sonuna Geldi 4. İçerik Fotoğrafı

 

Kaan Özbenli
İki gündür şanzıman yağımla ilgili sürekli sorun yaşıyordum. Keçede problem olduğu için her benzin istasyonunda durup şanzıman yağı ekleyip devam ettim. 5. gün kampta KTM ekibi sağolsunlar sorunumla ilgilendiler ve tam bir dostluk örneği göstererek bana gereken keçeyi temin ettiler. Kendilerine buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Onun dışında yine bugün (5. gün) Fırat’ı yoldan çekerek getirdim. Bu benim zaman ortalamama bir saat daha eklenmesine sebep oldu fakat sonuçta Fırat’ı yolda öylece bırakamazdım. Şanzıman problemim de çözüldüğüne göre yarın daha iyi bir süre yapabileceğim.

 

TransAnatolia Rallisi yarın Erzincan Refahiye Gölünden sabah 7’de start alacak ve Çekerek/Yozgat’da kurulacak kampta 6. gününü tamamlayacak.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Sürüşte Korku Faktörü

7. Transanatolia Macerası İçin Geri Sayım Başladı

REKLAM