Transanatolia Macerası Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Etkinlik Yazar: Motoron

Transanatolia Macerası Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Geçmişten günümüze Asya ile Avrupa arasında bir köprü görevi görmüş olan Anadolu Yarımadamız tarih boyunca çok çeşitli kültürlere ev sahipliği yaptı. Son dört yıldır Anadolu’nun güzellikleri arasında devam eden maceramız beşinci yılında da Türkiye’nin en zor rallisi olma iddiasını sürdürüyor.

30Ağustos - 06 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 5.Transanatolia Rally Raid son dört yılda Antalya’dan start almış ve yine Antalya’da sona ermişti. Ralli motosikletleri, arazi araçları, ATV ve buggy’lerin katılımıyla zorlu toprak, çamur ve su geçişlerinden oluşan parkurda tam 7 gün süren Türkiye’nin ilk “rally raid”’i 5.Transanatolia Rally Raid, bu yıl Ankara’dan start alıp Tuz Gölü etrafından dolaşıp Aladağları geçerek Kapadokya’ya ulaşacak Sivas üzerinden tekrar Ankara’ya dönerek finish görecektir.

 

Transanatolia Macerası Kaldığı Yerden Devam Ediyor 1. İçerik Fotoğrafı


Yarışmacıların Toplam 2500km’den oluşan parkuru tamamlamak için günlük ortalama 300 km uzunluğundaki etapların geçeceği ralliraid’de yerli ve yabancı katılımcılara inanılmaz bir deneyim yaşatmak için tüm hazırlıklar devam ediyor. Dünyaca tanınmış ralli pilotlarının katılımıyla gerçekleşecek olan, 5.Transanatolia Rally Raid’de bu sene tüm katılımcı pilotlar www.transanatolia.com adresi üzerinden online takipedilebilecek.

 

Transanatolia Macerası Kaldığı Yerden Devam Ediyor 2. İçerik FotoğrafıTürkiye’de gerçekleşip yabancı sporcu katılımının en fazlaolduğu Transanatolia’ya buy ıl da Dakar rallisi katılımcılarından Francesco Catanese, Alessandro Botturi gibi isimlerin yanında, Selçuk Bektaş, Serkan Özdemir, Ümit Salkım gibiTürk sporcuların da katılımıyla gerçekleşecek olan rally raid, Türkiye’nin el değmemiş bölgelerinin ve kaybolmaya yüz tutmuş Anadolu kültürünün tanıtımını yapmaya, bölgesel anlamda kültür ve dostluk köprüsü oluşturmayı hedeflemeye 2014 yılında da devam edecek.

 

Transanatolia Macerası Kaldığı Yerden Devam Ediyor 3. İçerik FotoğrafıBu yı Transanatolia Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Spor Toto, TOSFED, TMF, FIM, Power FM, Ankara Shopping Fest, Subaru, Yokohama sponsorluğunda gerçekleştirilecektir.

RALLY RAID:3-15 gün arasında değişen süreler içerisinde,1.500-10.000 km uzunluğunda off-road parkurlarda gerçekleştirilen, rallimotosiklet, araziaraçları, ATV ve buggy’lerin birlikte yarıştığı rallilerdir.

www.transanatolia.com

www.facebook.com/transanatoliaofficial

 

 

Transanatolia Macerası Kaldığı Yerden Devam Ediyor 4. İçerik Fotoğrafı

 

Transanatolia Macerası Kaldığı Yerden Devam Ediyor 5. İçerik Fotoğrafı
Transanatolia Macerası Kaldığı Yerden Devam Ediyor 6. İçerik Fotoğrafı


YORUMLAR