in

TransAnatolia Rallysi Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Yazar: Alişan Fidan

183 km’lik tuz gölü özel etabı ile başlayan rally, 250 km’lik Yozgat – Sivas – Kemaliye etabıyla 2. gününü bitirdi.

Dünya’nın dört bir yanından gelen yarışçıların katıldığı TransAnatolia Rallysi tüm hızıyla devam ediyor. Nispeten kolay bir tuz gölü özel etabından sonra rally ciddi rakım farklılıkları içeren Yozgat – Sivas – Kemaliye  etabıyla ikinci günün sonuna geldi.

TransAnatolia Rallysi Tüm Hızıyla Devam Ediyor 1. İçerik Fotoğrafı

İlk günün sonunda  Kapadokya’da kurulan bir kampta tamir, bakım ve konaklamalarını tamamlayan ekipler ikinci güne start aldıktan sonra Kemaliye’ye geldiler.

TransAnatolia Rallysi Tüm Hızıyla Devam Ediyor 2. İçerik Fotoğrafı

İlk gün daha önce Dakar’da da kullandığı motosikletinin elektriksel bir azizliğine uğrayarak navigasyon cihazı bozulan Türkiye Enduro Şampiyonu Serkan Özdemir ilk günü kötü bir başlangıç yaparak geçiriyor. Bu navigasyon probleminden dolayı aşırı derecede süre kaybettiğini ifade eden Özdemir arızayı başarıyla giderdiklerini belirtti. İkinci gün aradaki farkı kapatarak 5 sıra birden atlayan Serkan Özdemir yine navigasyonun azizliği yüzünden biraz sıra kaybetse de gününün dün olduğu kadar kötü geçmediğini söyledi. Üçüncü gün etabı için hazır olduklarını belirten Özdemir, bu etapta daha da hızlanarak iyi bir derece elde etmek için var gücüyle çalışacağını söyledi.

TransAnatolia Rallysi Tüm Hızıyla Devam Ediyor 3. İçerik Fotoğrafı

Diğer bir yarışçımız olan Selçuk Bektaş da daha önce Dakar’da yarışmış olan bir pilot. Çok kısa sürede hazırladıkları motosikletlerinin birkaç kalibrasyon hatası olduğunu bu sebeple de bu hatalara alışmaya çalışırken ilk gün çok zaman kaybettiğini fakat yine de kötü bir sıralamada olmadığını belirtti. Hataları olabildiğince düzelttiklerini  fakat ikinci günde navigasyonu şaşırıp kaybolmasından dolayı yine çok ciddi süre kaybettiğini söyleyen Bektaş bu hataları üçüncü gün yapılacak olan yarışta biraz daha hızlı giderek telafi edeceğini belirtti.

Hem Serkan Özdemir’e hem Selçuk Bektaş’a hem de yarışta yer alan tüm Türk sporcularımıza başarılar diliyoruz.

Üçüncü günün planı ise şu şekilde;

08:00 Kemaliye’den start

SS6 Kemaliye 79,4 KM

SS7 Erzincan 182 KM

18:00 Finish Xanadu Hoel / Erzurum

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Motoron Olarak TransAnatolia Rallisindeyiz

RedBull Sea To Sky 1. Güne Başlangıç Yaptı

REKLAM