Travel Turkey İzmir-Turizm Fuarı'nda Motosiklet Dolu Anlar!

Etkinlik Yazar: Özlem Köseoğlu

Travel Turkey İzmir-Turizm Fuarı'nda Motosiklet Dolu Anlar!

11. Travel Turkey İzmir Fuarı’nda, Dünya Motocross Şampiyonası ve Yakın Karadeniz Baja Rallisi’nin tanıtımı devam ediyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde bu yıl 11'incisi düzenlenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi'nde, Afyonkarahisar ve Düzce için kurulan standlar dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Her iki organizasyon için özel olarak hazırlanan standların yer aldığı fuarın açılışı, oldukça hareketli geçti.

Travel Turkey İzmir-Turizm Fuarı'nda Motosiklet Dolu Anlar! 1. İçerik Fotoğrafı

Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ın start verdiği enduro parkuru

Fuarın açılışına Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, TMF Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke, Dünya şampiyonu milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu, ev sahibi İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, valiler, milletvekilleri, belediye başkanları ile yarışçılar katıldı. 

Travel Turkey İzmir-Turizm Fuarı'nda Motosiklet Dolu Anlar! 2. İçerik Fotoğrafı

Dünya Şampiyonu milli sporcumuz Kenan Sofuoğlu da destekte bulunmak üzere Dünya Motocross Şampiyonası ve Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi için kurulan standlarda yarışçılarla birlikte boy gösterdi. 

Travel Turkey İzmir-Turizm Fuarı'nda Motosiklet Dolu Anlar! 3. İçerik Fotoğrafı


Açılışında bulunduğumuz fuarda, Kenan Sofuoğlu ile gerçekleştirdiğimiz özel röportajımız da ilerleyen sayılarımızda sizlerle birlikte olacak. 

Travel Turkey İzmir-Turizm Fuarı'nda Motosiklet Dolu Anlar! 4. İçerik Fotoğrafı


01-02 Eylül 2018 tarihlerinde 64 ülkede canlı 180 ülkede yayınlanan motor sporlarının en gözde organizasyonu Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP)'nın Afyonkarahisar'da gerçekleştirilecek 18. ayağının tanıtımı için hazırlanan Afyonkarahisar standına ve Kenan Sofuoğlu'na ilgi büyük oldu. Fuarı ziyaret eden motosiklet tutkunları, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, milli sporcu Kenan Sofuoğlu ve stantı ziyaret eden yarışçılar ile hatıra fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi. 

Yakın Karadeniz Baja Rallisi İçin Fuara Özel Parkur Kuruldu! 


Travel Turkey İzmir-Turizm Fuarı'nda Motosiklet Dolu Anlar! 5. İçerik Fotoğrafı

Travel Turkey İzmir-Turizm Fuarı'nda Motosiklet Dolu Anlar! 6. İçerik Fotoğrafı

“Spor, Turizmin Geleceğidir” sloganıyla 03-07 Ekim 2018 tarihlerinde Düzce ve ilçelerinde Düzce Valiliği’nin destekleriyle düzenlenecek olan Yakın Karadeniz Baja Rallisi’nin tanıtımı da ilk gün etkinlik alanında yapıldı.

Travel Turkey İzmir-Turizm Fuarı'nda Motosiklet Dolu Anlar! 7. İçerik Fotoğrafı


Travel Turkey İzmir-Turizm Fuarı'nda Motosiklet Dolu Anlar! 8. İçerik Fotoğrafı


Travel Turkey İzmir-Turizm Fuarı'nda Motosiklet Dolu Anlar! 9. İçerik Fotoğrafı


Rallide mücadele edecek sporcuların katıldığı tanıtım etkinliği, birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Ayrıca yarışçılar, Fuar İzmir alanının bahçesinde kurulan ekstrem enduro alanında ufak bir parkur gerçekleştirdiler. 

Travel Turkey İzmir-Turizm Fuarı'nda Motosiklet Dolu Anlar! 10. İçerik Fotoğrafı


Aralık tarihine kadar açık olacak fuar, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde, İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenleniyor. Geçen yıl 36 farklı ülkeden 1179 katılımcının bulunduğu fuara bu yıl 36 ülkeden ve 54 ilden toplam 1284 katılımcı dahil oldu. Ayrıca Uluslararası Gastronomi Turizmi Kongresi de, 7-9 Aralık 2017 tarihleri arasında yeni fuar alanında Travel Turkey İzmir 2017 Fuarı ile eş zamanlı olarak düzenleniyor. 

Spor turizmi, dünya genelinde 200 milyar dolarlık bir ticari hacme sahipken, uluslararası hesaplamalarda çıkan ortalamalara göre spor turisti normal turistin yaklaşık iki katı kadar harcama yapıyor.

YORUMLAR