Triumph Street Triple RX

Yeni Model Yazar: Batuhan Emrem

Triumph Street Triple RX

Köln’den yalnızca birkaç gün önce fotoğrafları internete sızan bu özel Street Triple nihayet bizlerle.

Tam da beklediğimiz gibi! Casus resmi internette dolaşırken dikkatle gözlerle bakıldığında radyatör kanatları üzerinde yer alan RX yazısı bize isminin ne olacağını önceden söylüyordu. Standart Street Triple 675 modelinin bir üst ve daha sportif versiyonu olan Street Triple 675R’den sonra aramıza katılan bu özel naked, son zamanlarda oldukça kızışmış bir mücadeleye tanık olduğumuz naked sınıfında Triumph için taze kan anlamına geliyor.Triumph Street Triple RX  1. İçerik Fotoğrafı

Daha önce de tahmin ettiğimiz üzere ve resimlerden de görülebildiği kadarıyla yeni motosiklet üzerinde yapılan değişiklikler yalnızca estetik alanda sınırlı kalmış. Göze çarpan ilk büyük farklılık bu çıplak İngiliz’in seksapelini oldukça yükselten kırmızı renkteki jantları olmuş. Bunun yanı sıra yarışçı kardeşinden aldığı kuyruk ile daha da çekici hale gelen RX özel seri bir motosiklet olduğunu hemen belli ediyor. Motosikletin üzerinde yer alan sele kapağı, karter kapağı ve farklı bir ön rüzgarlık Street Triple RX’in daha agresif bir görüntü kazanmasını sağlayan diğer parçalar.


Triumph Street Triple RX  1. İçerik Fotoğrafı
Triumph Street Triple RX  2. İçerik Fotoğrafı


 

Street Triple 675’in motor konusunda pek de olumsuz yanı olmamasından olsa gerek Triumph yeni versiyonda aracın hızlanmasına değil yavaşlamasına odaklanmış ve RX için bu kez yeni Nissin kaliperler kullanmayı tercih etmiş; ve evet, devre dışı bırakılabilir ABS sistemi de bulunuyor. Kıpkırmızı jantlar, dik ve sıkı bir kuyruk, üstelik özel versiyon. Beyler, RX’e bir içki ısmarlamak isteyenleri görelim..


Triumph Street Triple RX  4. İçerik Fotoğrafı

 

YORUMLAR