Triumph Street Twin ve Bonneville T120’de Geri Çağırma Krizi!

Sektörel Yazar: Alişan Fidan

Triumph Street Twin ve Bonneville T120’de Geri  Çağırma Krizi!

2016 model Triumph Street Twin ve Bonneville T120 potansiyel bir yangın riskinden dolayı geri çağrıldı.

Triumph, 2016 model Street Twin ve Bonneville T120 modellerini elektrik sistemine yakıt sızmasından dolayı çıkabilecek yangından dolayı geri çağırdı. Hem ABD hem de İngiltere’de bulunan Trafik Güvenliği yetkililerinin onayladığı bu geri çağırma işlemi böylece resmi olarak duyurulmuş oldu.

 

Açıklanan verilere göre, motosikletin benzin pompasının kablosunun hasar görme ihtimali var ve bu ihtimal gerçekleşirse eğer kablo soyuluyor ve açıkta kalan kabloya yakıt sızarsa kısa devreden dolayı yangın çıkabilir.

 

Triumph Street Twin ve Bonneville T120’de Geri  Çağırma Krizi! 1. İçerik Fotoğrafı


Triumph bu problemi 19 Ocak 2016’da rutin model geliiştirme testleri sırasında keşfetti. Test ekibi yakıt pompasından bağlantı elemanına gelen kablonun hasar görmüş olduğunu teyid ettiler. Aynı zamanda kablonun içine sızmış yakıt bulundu. Araştırmanın sonunda plastik eritici bir flash ışığın bu hasara sebep olduğu anlaşıldı.

 

Ocak ayının sonunda Triumph mühendisleri ara parçayı üreten firma ile görüştüler ve parçanın değişmesi gereken yerlerini konuştular.  Şubat ve Mart aylarında iki firma beraber çalışarak sorunu çözmek için aşama kaydetti.  Triumph, resmi geri çağırma isteğini ise 14 Mart’ta ABD ve İngiltere’de bulunan ilgili rakamlara iletti.

Triumph bayileri, yakıt pompası kabloları hatalı üretilmiş olan parti numarasına sahip parçayı ücretsiz olarak değiştirecekler. 

YORUMLAR