Triumph'tan Custom Venom Bonneville!

Custom Yazar: Ahmet TEZCAN

Triumph'tan Custom Venom Bonneville!

Triumph'ın, Metal Gear video oyunu serisinden ilham alan bir motosikleti daha görücüye çıktı. Detaylar için devam edin...

İngiliz motosiklet üreticisi Triumph'ın, motosikletlerinin özel versiyonlarını üretmeye yabancı olmadığını biliyoruz. Bu özelliği geçen hafta düzenlenen MCM London Comic Con'da, Venom'u görücüye çıkarması ile daha da belirginleşti. Bonneville tabanlı Venom, askeri tarzı görünümünü Metal Gear video oyunu serisinin Metal Gear Solid V: The Phantom Pain bölümüne borçlu.


Triumph'tan Custom Venom Bonneville! 1. İçerik Fotoğrafı

Triumph ve Metal Gear serisinin partnerliği, oyunun ikinci bölümünün başına kadar dayanıyor. Triumph, oyunun önceki versiyonları için sayısı minyatür yaptı ki bu Venom'un tasarım açısından oyunun serisine neden bu kadar çok şey borçlu olduğunu açıklıyor.


Triumph'tan Custom Venom Bonneville! 2. İçerik Fotoğrafı

Motosikletin tasarımındaki en büyük esinlenmelerden biri Bonneville T100'ün selesi. Selede kullanılan neopren ve karbon kevlar deri, oyunda Solid Snake'in kostümünde geleneksel olarak kullanılan materyaller. Triumph, selenin arkasına dayanıklı bir mühimmat rafı ve kesilmiş bir koruma yerleştirmiş. Bunun sebebi muhtemelen Solid Snaken'in görevlerini başarıyla tamamlamasına yardım etmek.


Triumph'tan Custom Venom Bonneville! 3. İçerik Fotoğrafı

Motosikletin garip özellikleri ise -hatta olmayan özellikleri demek daha doğru olur- aynalarının, hız göstergesinin ya da devir sayacının olmaması. Bunun sebebi nedir bilinmez ama eğer Solid Snake böyle istemişsse diyecek bir şey yok.


Triumph'tan Custom Venom Bonneville! 4. İçerik Fotoğrafı

Ön kısma gelecek olursak, Triumph, motosikletin dinamik yüzüne daha agresif bir görünüm katmak için sarı bir JVB Rumbler farı ve harici dayanıklı çatal yayları kullanmış. Bu özellik, her koşul için uygun olan Continental TKC80 lastiklerini ortaya çıkaran Diamond Dogs damgalı kostümünün karakteristiğine oldukça uygun.

 

Tüm bu küçük dokunuşlar, Bonneville'i Solid Snake'in bir parçası olacağı sürüşe döndüren vizyonla aynı doğrultuda.

YORUMLAR