Triumph Thruxton Ace Edition

Yeni Model Yazar: Batuhan Emrem

Triumph Thruxton Ace Edition

Triumph klasik gamındaki yarışçısı Thruxton'ın Café-Racer tarzına yakışır biçimde Ace Café özel serisini çıkartmaya hazırlanıyor.

Triumph'ın efsanevi Bonneville modelinden türeyen yarışçı Thruxton şu an için café-racer tarzını motosiklet pazarında en güçlü temsil eden model olma özelliğini bulunduruyor. 865 cc'lik hava-yağ soğutmalı paralel ikiz motora (tipik bir İngiliz motoru) sahip Thruxton 2015 yılında özel bir seri ile müşterilerin beğenisine sunulacak. İngiliz firmanın Ace-Cafe ile ortaklaşa geliştirdiği proje sonucunda ortaya çıkan Thruxton Ace Edition böylece hem tarzı hem görünüşündeki detayları hem de ismiyle tam bir café-racer olarak karşımıza çıkıyor.

 

Triumph Thruxton Ace Edition 1. İçerik Fotoğrafı

 

Thruxton Ace'in fark yaratarak öne çıkan ilk özelliği Pure White ve Jet Black renkleriyle kaplanmış parçaları ve motosikletin farklı yerlerinde yer alan Ace Café logoları. Standart Thruxton'da da olduğu gibi yolcu selesinin üzerinde yine Ace logosuyla süslenmiş kapak bulunuyor. Kahverengi sele bu klasik görüntüyü desteklerken gidon üzerinde yer alan “Thruxton Ace Special Editon” plaketi ve gidonların ucunda bulunan aynalar bu motosikleti gerçekten özel kılıyor. Triumph bu model için yapılan değişikliklerin yalnızca estetikte kalmasını uuygun görmüş, motosikletin teknik özelliklerinin hiçbirinde farklılık bulunmuyor. Yani karşımızdaki daha yarışçı değil, sadece daha özel bir Thruxton. Triumph'ın bu motosikleti Aralık ayında satışa sunması bekleniyor.

 

Triumph Thruxton Ace Edition 2. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR