in

Triumph Trident Daha Detaylı Olarak Görüntülendi

 MT ve CB serilerine rakip olması için geliştirilen ve ilk defa geçen ay Londra’da beyaz bir model olarak gördüğümüz Triumph Trident yeni fotoğrafları ile daha detaylı görüntülendi. Halen resmî rakamlar ve detaylar açıklanmasa da bu yeni fotoğraflardan motor ile ilgili çok daha fazla detayı çıkartabiliyoruz. 

Triumph Trident MT-07 ve CB650R’a Rakip Olacak

 Dikkat çeken özelliklerin başında süspansiyon ve fren sistemleri geliyor. Fiyat seviyesini rekabetçi tutabilmek için süspansiyonlarda Showa, frenlerde ise Nissin ile çalışmışlar. İki marka da fiyattan ziyade kaliteli ürünler yapmasıyla biliniyor. Yol tutuşunun yeterince iyi olduğundan emin olmak için de Michelin Road 5 lastiklere yer verilmiş.

 Trident teknolojik olarak da rakiplerinden geri kalmamış gibi görünüyor. Elektronik gaz kolu, tamamen LED aydınlatma ve şık bir dijital gösterge şu anda bildiklerimizin olarak öne çıkıyor. Bunlara ek olarak beklediğimiz elektronikler arasında da sürüş modları, viraj ABS’si ve yatış açısına duyarlı çekiş kontrol sistemi var. 

Trident'ın İlk Modeli
Trident'ın İlk Modeli

 Trident’ın hem modern hem de retro tasarım öğeleri barındıran şık ve minimalist tasarımından ödün vermemek için plakalık da MT-09’daki gibi arka maşaya bağlı olarak tekerleğin arkasına yerleştirilmiş.

 Öğrendiğimiz bu gelişmelere rağmen Triumph’ın tamamen yeni tasarlanan şasesinin içinde hangi motoru kullanacağı hakkında hala bir bilgiye sahip değiliz. Triumph’ın dediğine göre bu model için tamamen yeni bir motor bloğu kullanılacak. Aynı şekilde, İngiliz üreticinin motorun A2 ehliyetiyle kullanılabileceğini söylemesinden yola çıkarak (Avrupa’da 47 beygirden yüksek güç üreten bir motorun sınırlandırılarak A2 ehliyetle kullanılabilir hale getirilebilmesi için en fazla 94 beygir güç üretiyor olması gerekiyor) maksimum 94 beygirlik bir güç üretmesini bekleyebiliriz.

Kullanılacak LCD Ekran
Kullanılacak LCD Ekran

 Şu ana kadar ağırlıklı olarak premium motosikletlere odaklanan Triumph’ın hedeflediği orta sınıf naked kategorisinde iki ana rakibi olacak: MT-07 ve CB650R. Her ne kadar bu motosikletlerle rekabet edebilmek için Trident’ın normal Triumph modellerine göre daha uygun fiyatlı olacağının ipucu verilse de rakiplerinden görece daha üst seviye bir motosiklet olacağını tahmin etmek yanlış olmaz. Motorun bitmiş halinin kısa zamanda açıklanacağı, 2021 yılında da piyasaya sürüleceği söyleniyor. 


Güncel Triumph modelleri için Korlas’ın sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
BMW

R 1250 GS ve GS Adventure Modelleri 40 Yaşında

Yeni 2021 KTM 890 Adventure Rally Tanıtıldı

REKLAM