Triumph’un Café-Racer’ı Ajanlara Yakalandı.

Yeni Model Yazar: Batuhan Emrem

Triumph’un Café-Racer’ı Ajanlara Yakalandı.

İspanya’da ortaya çıkan yeni Triumph café-racer yarattığı heyecanın berberinde başka bir merak uyandırıyor: Daha mı yüksek hacimli?

Triumph hem Avrupa’nın, hem tüm motosiklet endüstrisinin en eski markalarından biri olma ünvanına elinde bulundurmasıyla hem de temel olarak Bonneville modelinden türettiği, Bonnevile, Bonneville T100, Thruxton ve Scrambler ile sunduğu dört farklı neo-retro modelle şu sıralar klasik motosiklet evreninde adından en çok bahsettiren markalardan birisi. Marka’nın İngiliz tarzı tasarıma sahip bu modellerin 865cc hacmindeki paralel-ikiz motoru ortak olarak kullanıyor. Ancak Barselona şehrinin biraz dışında elde edilen ajan fotoğraflar Triumph’un başka işler peşinde olduğunu da gösterdi. Resme bakıldığın söz konusu motosikletin bir café-racer olduğu açıkça görülebilirken akıllara ilk olarak bunun halihazırda bulunan café-racer modeli Thruxton’ın bir versiyonu veya yeni çıkan bir varisi olacağı gelirken fotoğrafı elde eden ajanların ortaya attığı söylenti işin biraz daha detaylı olduğunu belirtiyor. Bu söylentiye göre bu yeni café-racer daha büyük hacimli ve sıvı-soğutmalı bir motora -muhtemelen 1000cc - sahip. Elbette bu beygir gücünde de bir artış anlamına geliyor. Fotoğrafta görünen motosikletin aynı zamanda “R” versiyonu olduğu da belirtiliyor, yani daha yarışçı bir model olacağı düşünülen aracın üzerinde bulunan Öhlins süspansiyonlar ve Brembo frenler de bunu doğrular nitelikle.

 

Genel görünüm olarak kapaklı arka sele, alçak gidonlar ve 17” ölçüsündeki jantlar ile yarışçı bir görünüme sahip olan motosiklet eğer motorunun steroid ile 1000cc’ye yükseltildiği söylentisi doğruysa şüphesiz 865cc’lik “Bonniegiller”den ayrılarak başka bir sınıfa oturacaktır. Triumph’un böyle bir amaca adım atmasının en mantıklı sebebi ise BMW R Nine-T’sine karşılık vermek olarak gösterilebilir çünkü R nineT özellikle klasik motosiklet kültürünün oldukça yaygın olduğu Avrupa başta olmak üzere motosiklet pazarının canlı ve büyük olduğu dünyanın başka yerlerinde de neredeyse beklentileri aşan bir ilgiyle karşılandı. Rekabet kaçınılmaz.

 

Bu yeni Triumph için şu an Street Tracker ismi ortalıkta dolaşıyor ancak bunlar elbette resmiyet kazanmamış bilgiler. Motosikletin 2016 yılında tanıtılacağı bekleniyor, yani şu an için gizemini koruyan bu modelle ilgili bilgi alacak önümüzde uzun bir dönem bulunmakta. Sabırla bekliyoruz.

 

Triumph’un Café-Racer’ı Ajanlara Yakalandı. 1. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR