Triumph ve Guy Martin’den 441.3 Kilometre ile Hız Rekoru!

Etkinlik Yazar: Özlem Köseoğlu

Triumph ve Guy Martin’den 441.3 Kilometre ile Hız Rekoru!

Hızlı ve başarılı yarışçı Guy Martin, Triumph Infor Rocket Streamliner ile dur durak bilmeden rekor girişimi öncesinde yeni rekorlara imza atıyor.

Takımı tarafından, Bonneville Tuz Çölü’nde iki tekerlek kara hız rekoru kırmaya yönelik hazırlıklar yapılırken, Isle of Man TT’nin yıldız yarışçısı Guy Martin, Triumph Aerodinamik Roket makinası ile 274.2 mph (441.3km/h) gibi bir hıza ulaştı. Böylece bu hız delisi Triumph Infor Rocket Streamliner, hem bir önceki Triumph’ın elde tuttuğu 245.667mph (395.36km/h) hızı hem de Gyronaut X-1’de Bob Leppan’ın 264mph (424.88km/h) resmi olmayan Triumph rekorunu ezip geçmiş oldu.


Triumph ve Guy Martin’den 441.3 Kilometre ile Hız Rekoru!  1. İçerik Fotoğrafı

Rocky Robinson "Top Oil-Ack Attack Streamliner" Aracı ile.

 

Bu rekor, Martin’in tuz üzerinde gelişen güvenini ve 2010 senesinde Rocky Robinson tarafından Top Oil-Ack Attack Streamliner ile 376.363mph (605.697km/h) gibi bir hızla kırılan Dünya iki tekerlek kara hız rekorunu kırmaya ne kadar kendini adadığını gösteriyor.


Triumph ve Guy Martin’den 441.3 Kilometre ile Hız Rekoru!  2. İçerik Fotoğrafı


Bu hafta boyunca, “Aracının Efendisi” olduğunu gösterircesine herkesi etkilemeyi başarmış ve her seferinde Takım Şefi’nin ve Triumph Infor Rocket Streamliner’ın tasarımcısı Matt Markstaller’ın koyduğu hedefleri gerçekleştirmiş. Martin, “Çok iyi ve doğru yolda gidiyoruz, fakat benim ve takımımın yapması gereken sadece bir adım kaldı.” şeklinde bilgi vermeyi de ihmal etmemiş.


Triumph ve Guy Martin’den 441.3 Kilometre ile Hız Rekoru!  3. İçerik Fotoğrafı

Guy Martin'in Aracı: Triumph Infor Rocket Streamliner


Triumph ve Guy Martin’den 441.3 Kilometre ile Hız Rekoru!  4. İçerik Fotoğrafı

 

9000 devirde 1000 beygirlik (745.7kW) kombine güç üreten metanol yakıt ile 2 turbocharge’lıTriumph Rocket III uçak motoru ile güçlendirilen bir Streamliner’da karbon Kevlar monokok bir şaside oturmak… Gerçekten de heyecan verici ve adrenalin dolu bir test olsa gerek. Bu arada test haftası sona ermiş bulunuyor ama Guy Martin, Ağustos sonu gibi rekor girişimlerine geri dönecek.


YORUMLAR