Troy Bayliss, Flat Track'de Ducati Scrambler Kullanacak

Sektörel Yazar: Burak Yıldız

Troy Bayliss, Flat Track'de Ducati Scrambler Kullanacak

Troy Bayliss, bu sene yapılacak olan AMA Pro Flat Track yarışlarında baştan aşağıya yenilenmiş ve güçlendirilmiş olan Ducati Scrambler’ı kullanacak.

Bilmeyenler için kısaca tanıtalım; Troy Bayliss, çok küçük yaşlardan beri pistlerde yarışan ve World SBK’da Ducati takımı ile özdeşleşen Avusturya asıllı motosiklet yarışçısı. Bir süre MotoGP’de de boy gösteren yarışçı, gözünü toprak pistte arka kaydırılarak yarışılan AMA Pro Flat Track yarışlarına göz dikmiş durumda. Tabii ki takımı Ducati’nin desteğiyle.

Ne gibi destek? İşte o desteğin en büyük meyvesi karşımızda duruyor. Ducati, işe Scrambler Full Throttle modelini alarak başlamış. Motosikletin eşit şartlarda yarışabilmesi için üzerindeki mevcut 803 cc’lik motor bloğu sökülerek yerine daha güçlü ve daha büyük 1100 cc’lik motor bloğu gelmiş. Bu blok üzerinde yapılan modifiyeler ile oldukça güçlendirilmiş durumda. Böyle bir motosikletin üzerinde Troy Bayliss’in olması, ikilinin iyi iş çıkaracağının göstergesi.

 

Motosikletin yarış için hazırlanan diğer kısımlarında üst üste konumlandırılan egzozlar,ince uzun sele, sivri kuruk, hafif tasarlanan 19” lik jantlar ve onları çevreleyen geniş lastikler göze çarpıyor. Depo, motosikletin orijinalliğine sadık kalınması için neredeyse standart boyutlarında bırakılmış.

Troy Bayliss, sarı renk motosikleti ve onu uygun olarak tasarlanan tulumu ile göz kamaştıracak gibi görünüyor, fakat asıl merak ettiğimiz Troy’un üstün yeteneği ve Ducati’nin mühendislik bilgilerinin toprak pistte ne kadar başarılı olacağı. Arkasındaki hayran kitlesinin çok olması onun için başka bir artı olacak.

 

Troy Bayliss, Flat Track'de Ducati Scrambler Kullanacak 1. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR