in

Tuna Motosiklet XMAX 250 Tanıtım Günü

Yamaha’nın en çok satan modellerinden olan XMAX 250’nin yeni modelinin ilk tanıtım günü Tuna Motosiklet’te gerçekleşti.

istanbul Maltepe’de bulunan Yamaha Tuna Motosiklet bu tanıtım gününde yaklaşık 300 kişiye ev sahipliği yaptı. Soğuk havaya rağmen yoğun katılımın olduğu etkinlikte mangal, ikramlar ve büyük hediyelerle dolu dolu geçen bir gün oldu. Ayrıca 2018 model XMAX 250’yi yakından incelemeye gelenler, Türkiye’de ilk kez XMAX 125 ve XMAX400 ü test etme imkanı da buldu. Etkinliğin duyurusunda test motosikletleri için randevu alınması istenmişti. Bu sayede bu yeni modelleri test edenler hiç beklemeden, önce modeller hakkında bilgi aldılar sonra da Tuna Motosiklet personeli eşliğinde tur attılar.

Tuna Motosiklet XMAX 250 Tanıtım Günü 1. İçerik Fotoğrafı
Tuna Motosiklet XMAX 250 Tanıtım Günü 2. İçerik Fotoğrafı

Etkinlikteki bir diğer sürpriz ise canlı müzikti. Mağaza içinde yaptıkları canlı performans ile gelenlerin günü daha da keyiflendiren Grup Ada’ya tekrar teşekkürler.

Tuna Motosiklet XMAX 250 Tanıtım Günü 3. İçerik Fotoğrafı

Bu keyifli tanıtım gününden yaklaşık 10 gün sonra Tuna motosiklet yine çok önemli bir etkinlik yaptı. Yamaha marka scooter kullanıcılarına ücretsiz Atölye Günü düzenledi. Kullandığı motosikletin özelliklerini daha yakından öğrenmek, yapılan bakımlar hakkında detaylı bilgi almak için Tuna’nın servisine misafir olan scooter kullanıcıları, Tuna Servis Müdürü Kaan Özden’den çok faydalı bilgiler aldı. Hem teorik, hem pratik bilgiler paylaşılan bu atölyeler tüm motosiklet türleri için yapılmaya devam edecek. Bu ücretsiz atölyelerden haberdar olmak için instagram/tunamotosiklet ve instagram/ deneme.tahtasi hesaplarını takipte olmanız yeterli.

Tuna Motosiklet XMAX 250 Tanıtım Günü 4. İçerik Fotoğrafı
Tuna Motosiklet XMAX 250 Tanıtım Günü 5. İçerik Fotoğrafı

Merak ettiğiniz modeller hakkında detaylı bilgi almak, test etmek için Tuna Motosiklet’i arayabilirsiniz. Tel : 0216 4417242 Son olarak yeni XMAX modelleri hakkında, Tuna Motosiklet’ten Gürkan Kalkavan’dan aldığım bilgileri paylaşıyorum.

Tuna Motosiklet XMAX 250 Tanıtım Günü 6. İçerik Fotoğrafı
Tuna Motosiklet XMAX 250 Tanıtım Günü 7. İçerik Fotoğrafı

Yeni XMAX eskisine göre 3 HP daha güçlü ve daha atak olarak tasarlandı. Standart konfor sele eklendi. Anahtarsız çalıştırma, led far ve TCS sistemi eklendi. Motor teknolojisi Blue Core teknolojisine çevrildiğindenyakıt ekonomisi sağlandı. Yakıtı 100 km de 2.7 litrelere kadar düşürüldü. Yol tutuş ve konfor eski kasaya göre ciddi anlamda yumuşadı. Bunda selenin ve amortisör yaylarının payı da bulunuyor. Teorik olarak 250-300-125 ve 400 cc lik modeller aynı kasa üzerine geliyor. Motor blok ağırlıklarının farklılıkları kasalara yansımış olarak görülüyor. 125 lik 14 HP olmasına karşın yüksek devirde motoru kavrayarak hızlı bir kalkış elde edebiliyorsunuz. Tabi bunu yaparken motosiklet yol tutuştan hiç bir şekilde ödün vermiyor. Yakıtta da son derece ekonomik seviyeye çekilmiş durumda. Son hızlarda 115 km lerde sorunsuz ve zorlanmadan gidebilmekte. Ben 192 cm boyunda ve 105 kg ağırlıkta bir sürücü olarak bu verileri elde ettim üstelik. Motorun 130 lara çıkması biraz zaman alabiliyor fakat onda da çok zorlandığı söylenemez.

Tuna Motosiklet XMAX 250 Tanıtım Günü 8. İçerik Fotoğrafı
Tuna Motosiklet XMAX 250 Tanıtım Günü 9. İçerik Fotoğrafı

400 lük yeni xmax te ise durum oldukça iyileştirilmiş ön maşanın motosiklet maşası olması virajlarda dalmayı ve amortisör değişikliği konforu iyi seviyelere çekmiş. Ekstra olarak el freni eklenmiş. 34 HP lere çıkarılan motor kalkışlarda TCS nin etkisiyle ok gibi fırlar hale getirilmiş.

Tuna Motosiklet XMAX 250 Tanıtım Günü 10. İçerik Fotoğrafı
Tuna Motosiklet XMAX 250 Tanıtım Günü 11. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

MotoGP 2018 Sezonunda Ne Olacak?

Motobike İstanbul Fuarı İzlenimleri

REKLAM