Türk Üretimi Olan Tech90 Kevlar Kotlar Fransa'nın En İyisi Seçildi

Giyim Yazar: Motoron

Türk Üretimi Olan Tech90 Kevlar Kotlar Fransa'nın En İyisi Seçildi

Fransız Moto Magazine dergisinin yaptığı testte, piyasada olan tüm kevlar kotlar detaylı bir şekilde incelendikten ve sürtünme testlerine tabi tutulduktan sonra ortaya herkesi şaşırtan sonuçlar çıktı

Tech90'ın Türkiye›de geliştirdiği Kevlar kumaşlar ile Türkiye›de üretilen motosiklet kotları, Fransa›da «En iyi motosiklet jean» seçildi.Test sonuçlarına göre, sırası ile, teste alınan 8 marka: Overlap, Bering, Alpinestars, BMW, Dainese, Squad, Spidive, Held. Tech90'ın ürettiği Overlap markası testte açık ara fark ile ilk sırayı aldı.

Güvenlik testi özel zımpara makinesinin kota sürtünmesi ile yapıldı. Ayarlanabilir dizlikler, konfor, estetik, işçilik testin diğer önemli kriterleri oldu. Güvenlikten 5 yıldız alan tek marka olan Overlap, Tech90'ın yüzünü güldürdü.

Asıl şaşırtıcı olan ise, birinci seçilen kot pantolonun, Tech90'ın ürettiği giriş seviyesi ürününün olması idi. Overlap ürünleri, Tech90'ın koruma markası olan, yeni güvenlik standardı CE 1621-1:2012 onayına sahip, Impac Tec korumalar ile satışa sunuluyor.

Tech90 kotları Motosikletim.com.tr adresinden satın alabilirsiniz.

YORUMLAR