Türk Yarışçılar Avrupa'da!

Pist Yazar: Motoron

Türk Yarışçılar Avrupa'da!

Türkiye Pist Şampiyonasının başarılı yarışçıları Tolga Uprak ve Sezgin Güney Belçika Francorchamps mücadelesine katılıyor.

Türkiye Pist Şampiyonasıyarışçıları Avrupa'da başarı peşinde.

 

Türkiye Pist Şampiyonasının hızlı yarışçıları MT Racing pilotu Sezgin Güney ve Eyp Bike pilotu Tolga Uprak 10-11 Ağustos 2013 tarihlerinde Belçika Francorchamps Pisti'nde Avrupa'nın en hızlı yarışçılarıyla mücadele ederek Türkiye'yi temsil edecek.

 

28-29 Ağustos 2013 tarihinde koşulacak olan Türkiye Pist Şampiyonası 5. Ayak mücadelesi öncesinde Francorchamps mücadelesinin iyi bir antrenman olacağını belirten Sezgin Güney: "Belçika mücadelesi bir Open Şampiyona. Pist de çok ünlü ve Avrupa'da sevilen bir pist olduğundan buraya Hollanda, Fransa ve Almanya IDM'den çok hızlı yarışçılar geliyor. Tolga'yla beraber Avrupa'nın en hızlılarıyla mücadele edip ilk 5'e girmeye çalışacağız. Türkiye'yi iki yarışçı olarak en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız" dedi.

Türkiye Pist Şampiyonası 2012 Şampiyonu Tolga Uprak: "2012 Türkiye 1000 cc A ve TMF GP Şampiyonluklarmın ardından az daha bu sene yarışamıyordum. Ancak şimdi Avrupa'da Eyp Bike ve CMS Jant sponsorluğunda yarışlara katılarak yeni tecrübeler ediniyorum. Sponsorlarıma beni destekledikleri için teşekkür ederim. Şimdilik herşey yolunda. Sezgin'le iyi anlaşıyoruz ve hafta sonu güzel bir yarış çıkarmak istiyoruz. Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğiz" dedi.   

 

Belçika Şampiyonası Francorchamps Pisti yarışı 10-11 Ağustos 2013 tarihinde 6 Saat Endurans yarışlarıyla aynı anda farklı saatlerde yapılacak.

 

Türk Yarışçılar Avrupa'da! 1. İçerik Fotoğrafı

Tolga Uprak

 

Türk Yarışçılar Avrupa'da! 2. İçerik Fotoğrafı

Sezgin Güney #12 

YORUMLAR