Türk Yarışçılar Francorchamps Pisti'nde Esti

Pist Yazar: Motoron

Türk Yarışçılar Francorchamps Pisti'nde Esti

Sezgin Güney ve Tolga Uprak Avrupa'nın en hızlıları ile mücadele etti.

Türkiye Pist Şampiyonası'nda geçtiğimiz sezonu şampiyon olarak tamamlayan Eyp Bike yarışçısı Tolga Uprak ve MT Racing Takımı'nın başarılı pilotu Sezgin Güney #12 Belçika Francorchamps mücadelesine katıldı.

 

10-11 Ağustos tarihlerinde düzenlenen büyük organizasyonda Avrupa'nın en hızlı ve üst düzey yarışçılarıyla mücadele eden Türk yarışçılar 25 yarışçı arasında dikkat çekmeyi başardı. Kendi gruplarında Sezgin güney 4. ve Tolga Uprak 6. sırayı elde ederken genel klasmanda Sezgin Güney 10 ve Tolga Uprak 12. sırayı aldı. 

 

Türk Yarışçılar Francorchamps Pisti'nde Esti 1. İçerik Fotoğrafı 

Yarışa Türkiye pist şampiyonasına antrenman olması amacıyla katıldıklarını belirten Türk yarışçılardan Sezgin Güney: "Çok iyi bir yarış oldu. Francorchamps çok hızlı ve teknik bir pist. burada iyi tur dereceleri elde ettik. Türkiye'ye biraz daha hızlanmış olarak dönüyoruz. takımım MT Racing motoru çok iyi hazırladı. Takıma özel olarak teşekkür ederim" dedi.

 

Türk Yarışçılar Francorchamps Pisti'nde Esti 2. İçerik Fotoğrafı

Eyp Bike yarışçısı Tolga Uprak'ın yarış sonrası: "Francorchamps çok güzel bir pist. Yarışa antrenman amaçlı katıldık. İlk defa burada yarıştım. 22. sıradan başladığım yarışı 12 sırada tamamladım. Güzel bir haftasonu oldu takımım ve sponsorlarıma çok teşekkür ediyorum" dedi. 

 

Türk Yarışçılar Francorchamps Pisti'nde Esti 3. İçerik Fotoğrafı

 

 

 

YORUMLAR