Türkiye'de bir ilk: Karda Yarış: DAVRAZ MOTOSNOW

Motokros Yazar: Motoron

Türkiye'de bir ilk: Karda Yarış: DAVRAZ MOTOSNOW

Türkiye’nin kar üzerinde lisanslı sporcularla yapılan ilk motosiklet yarışı olan MotoSnow, 22-23 ŞUBAT 2014 tarihlerinde Isparta'nın Davraz dağındaki kayak pistinde gerçekleştirilecek.

Her geçen gün daha da büyüyen motosiklet dünyası, Isparta Motosiklet Kulübü ISMOK’un öncülüğünde yepyeni bir etkinlikle karşı karşıya geliyor.
Türkiye’nin kar üzerinde lisanslı sporcularla yapılan ilk motosiklet yarışı olan MotoSnow, Isparta il sınırlarında bulunan Davraz dağında gerçekleştirilecek.

 Türkiye'de bir ilk: Karda Yarış: DAVRAZ MOTOSNOW 1. İçerik Fotoğrafı

Avrupa ülkelerinde örnekleri bulunan ve daha çok kar üzerinde eğlence amaçlı yapılan motosiklet yarışlarını ülkemizde ilk defa resmi yarış olarak düzenleyecek olan Isparta Motosiklet Kulübü Derneği (ISMOK) Başkanı Mustafa Yavuz Öz "Isparta Motosiklet Kulübü Derneği olarak ilgili devlet kurumlarının ve TMF’nin de desteğiyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştireceğiz” dedi.

Türkiye'de bir ilk: Karda Yarış: DAVRAZ MOTOSNOW 2. İçerik Fotoğrafı

Motosiklet sporu alanında Isparta’nın da söz sahibi olmasını istediklerini belirten Öz,  “MotoSnow” ile alternatif kış turizmi faaliyetlerini çeşitlendirirken bir yandan da  motor sporlarını tanıtmayı amaçlıyoruz." dedi. 

 Türkiye'de bir ilk: Karda Yarış: DAVRAZ MOTOSNOW 3. İçerik Fotoğrafı

2635 mt. rakıma sahip Davraz Kayak Merkezinin 2000 metresinde yapılacak olan etkinlikte yarış parkuru kar üzerinde ve kar setlerinden hazırlanmış virajlı düz etaplı alan üzerinde hazırlanıyor. 22 Şubat tarihinde sıralama turları ardından 23 Şubat tarihinde Junior grubu (50-85cc.) yarışı yapılacak ardından yetişkinler grubunun yarışı ve çeşitli etkinlikler ile yarış sonlandırılacak.

 Türkiye'de bir ilk: Karda Yarış: DAVRAZ MOTOSNOW 4. İçerik Fotoğrafı

Civatalı özel lastiklerin kullanılacağı kar üstündeki bu ilginç yarış hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler detayları
http://ismok.com.tr/tr adresli internet sitesi ve facebook üzerinde etkinlik olarak açılan 
Davraz Motosnow (Kar üzerinde motosiklet yarışı) sayfasından öğrenebilirler.
 

YORUMLAR