Türkiye Pist Şampiyonası 4. Ayak Yarışı İstanbul Park'ta

Pist Yazar: Motoron

Türkiye Pist Şampiyonası 4. Ayak Yarışı İstanbul Park'ta

Motor sporlarında hız, adrenalin ve coşkunun hep bir arada yaşandığı Türkiye Pist Şampiyonası 2-3 Temmuz'da İstanbul Park'ta koşulacak.

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun düzenlediği Türkiye Pist Şampiyonası'nın dördüncü ayağı 2-3 Temmuz 2013 tarihlerinde İstanbul Park’ta (5 bin 338 m.) yapılacak. Avrupa’dan ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelecek yarışçılar, dünyanın en zorlu ve önemli pistleri arasında yer alan İstanbul Park'ın birbirinden zorlu virajlarında büyük çekişme yaşayacak.

İstanbul Park'ta bu sene ikinci defa start alacak Pist Şampiyonası'nın 4. Ayak yarışında 1000cc (A-B-C), 600 cc (A-B-C), Bayanlar Kupası ve 125 cc kategorilerinde yarışlar adeta nefesleri kesecek. İstanbul Park'ta en hızlı 30 sporcunun katıldığı TMF GP'de de yarış severler, usta pilotların kıyasıya mücadelelerine şahit olacak. 

2 Temmuz Salı günü serbest ve sıralama antrenmanları yapılacak ve yarışların yapılacağı 3 Temmuz Çarşamba günü ise birbirinden iddialı pilotların nefes kesen mücadeleleri İstanbul Park’ta sahne alacak. Yarış severler, İstanbul Park’ta motor sesleriyle beraber heyecan dolu bir gün geçirecek.

YORUMLAR