Türkiye Pist Şampiyonası 4. Ayak Yarışı, İzmir Park Ülkü Yarış Pisti’nde Gerçekleşti

Pist Yazar: Özlem Köseoğlu

Türkiye Pist Şampiyonası 4. Ayak Yarışı, İzmir Park Ülkü Yarış Pisti’nde Gerçekleşti

Bir önceki ayağın 23-24 Mayıs tarihlerinde İzmir’de yapıldığı Türkiye Pist Şampiyonası 4. Ayak Yarışı, 27-28 Haziran’da tüm heyecanıyla tekrar İzmir’de gerçekleşti.

Her zaman olduğu gibi, Türkiye Pist Şampiyonası 4. Ayak yarışına katılan75 sporcumuzu, verdikleri emekler ve gösterdikleri çabalar için Motoron ailesiolarak canı gönülden kutluyoruz. Tabii ki bakıldığında emek veren tümsporcularımızın kazanmasını diliyoruz ama her zaman her yarışta olduğu gibikazanan ve kupa alan sporcularımız gururla podyumda kendilerini göstermeyibaşarıyorlar.


Türkiye Pist Şampiyonası 4. Ayak Yarışı, İzmir Park Ülkü Yarış Pisti’nde Gerçekleşti 1. İçerik Fotoğrafı


İzmir’de yağan sağanak yağmur, 27 Haziran cumartesi günü Ülkü YarışPisti’nde yapılan Türkiye Pist Şampiyonası 4. Ayak yarışının sıralamaantrenmanlarına engel olsa da 28 Haziran Pazar günü 4.Ayak yarışı çekişmelerledolu bir yarışa sahne oldu.

Mayıs ayında gerçekleşen bir önceki 3. Ayak sıralamasına baktığımızda, 1000CC kategorisinde birinci Tolga Uprak (AKUT Spor Kulübü), ikinci Sinan Şenel (AKUTSpor Kulübü) ve üçüncü Altuğ İnan (Ülkü Motor Sporları Kulübü) idi.

Şimdigelelim 27-28 Haziran tarihlerinde, toplam 9 kategoride gerçekleşen adrenalindolu Türkiye Pist Şampiyonası 4. Ayak Yarışındaki sonuçlarına.

TMF P 1000CC Kategorisi’nde Sinan Şenel damalı bayrağı gören ilk isim olurken, BurakAlbayrak ikinci, Altuğ İnan ise üçüncü oldu.


Kendisınıflarında dereceye giren isimler ise şöyle:

1000 A:Sinan Şenel (AKUT), Burak Albayrak (SMYRNA), Süleyman Yıldız (A2)

600 A: ArasÖzkaçar (AKUT), Furkan Eryılmaz (AKUT), Muammer Karakaya (AKUT)

1000 B: AliDurmaz (SAMSK), Fatih Ahi (ÜMK), Harun Akgün (BAMOS)

600 B:Tolga Dede (ENDO), Ahmet Ertuğrul (MSMK), Harun Taşkın (AKUT)

1000 C:Kenan Sabun (BOBSK), Yavuz Tahmaz (PMSK), Fatih Türüdü (BAMOS)

600 C: AliEfe Yeğin (A2Teker), Abdullah Aykut Eker (A2Teker), Kerim Öztürk (PMSK)

125 cc:Bahattin Sofuoğlu (KNN54), Deniz Öncü (AKUT), Can Öncü (AKUT)

Bayanlar:Halide Kübra Urgancı (TMSK), Ayşe Aydoğan (ENDO), Funda Batay (ENDO)

 


Türkiye Pist Şampiyonası 4. Ayak Yarışı, İzmir Park Ülkü Yarış Pisti’nde Gerçekleşti 2. İçerik FotoğrafıAyrıca geçirdiğikazayı hafif sıyrıklarla atlattığını belirten, 1000 cc A sınıfında son üç yılınşampiyon yarışçısı ve bu sene kendi klasmanında 1.Ayak, 2.Ayak ve 3.Ayaklideri Tolga Uprak'a Motoronailesi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.


Sırada 15-16 Ağustos’ta Yunanistan’ın Serez şehrinde yapılacak olanTürkiye Pist Şampiyonası 5. Ayak Yarışları var, her zamanki gibi meraklabekliyoruz! Ve şimdiden sporcularımıza başarılar diliyoruz.

YORUMLAR