TVS Akula 310, Test Sırasında Objektiflere Göz Kırptı!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

TVS Akula 310, Test Sırasında Objektiflere Göz Kırptı!

BMW G310R ile aynı platformu paylaşan TVS Akula’nın sahnelere çıkışı daha erken olacağa benziyor. BMW Motorrad ile ortaklaşa geliştirilen G310R ile boy ölçüşecek ve TVS tarafından tasarlanan modelin isminin Apache RTR300 olması bekleniyor.

Test esnasında gizlice dikizlenen G310R’dan doğan model, lansmanından önce nabızları arttırmayı başardı. Merakla beklenen TVS Akula, Hindistan’ın Bangalore şehrinin eteklerinde test sürüşünde gizlice objektiflere takıldı. TVS Motor’un tamamen grenajlı olan Akula modeli, test sırasında aşırı derecede kamufle edilmiş. Motorun etrafında sargılar olsa da, şekil olarak bu sene Hindistan-Delhi’deki Auto Expo’da ortaya çıkan modele benzerliği dikkat çekiyor. TVS Akula ile ilgili daha önceki haberimizin detayları için: http://www.motoron.com.tr/HaberDetay/bmw-g310r-in-kardesi-grenajli-tvs-akula-310-yuzunu-gosterdi-2675 TVS Akula 310, Test Sırasında Objektiflere Göz Kırptı! 1. İçerik Fotoğrafı

Delhi Auto Expo'da Gözler Önüne Çıkan TV Akula 310


Güç konusuna bakacak olursak, Akula’daki güç merkezi, BMW G310R’a hayat veren motor özelliklerinin aynısını kullanabilir. Yani 6 vitesin eşlik ettiği 34 beygir ve 28 nm tork üreten 313cc, sıvı soğutmalı, tek silindir bir motordan bahsediyoruz. ABS ise Akula’da opsiyonel bir özellik olarak gelebilir.

 

Bir diğer yandan da rakiplerinin doğal olarak kağıt üzerinde benzer güç kategorisindeki Yamaha R3 (Türkiye’deki R25), Ninja 300 olacağı söyleniyor. Fakat her iki rakibin öncelikle çift silindir olması dolayısıyla güç açısından tek silindirli Akula’ya nasıl bir rakip olacağı tartışılır. KTM RC390’ın ise bir diğer rakip model olacağı düşünülüyor.


TVS Akula 310, Test Sırasında Objektiflere Göz Kırptı! 2. İçerik Fotoğrafı

TVS ve BMW Motorrad İşbirliği Sonucu Ortaya Çıkan BMW G310R

 

TVS Akula, G310R birinci olmak üzere BMW G310R’ın platformunu kullanan ikinci motosiklet. Firma tarafından herhangi bir resmi açıklama yapılmamasına rağmen, Hindistan pazarında G310R çıkışını yapmadan öncelikle Akula’nın lansmanının iyi ihtimalle 2017’de yapılacağı belirtiliyor.

 

TVS Akula ve BMW G310R kardeşlerin çıkışları, rekabetleri ve G310R’dan türetilmesi beklenen gelecek modeller merakla bekleniyor…

YORUMLAR