in

TVS Apache RR310

Yazar: Vaquero

TVS küçük yarışçısı Apache RR310’un yeni modelini tanıttı.

Alman otomotiv devi BMW ile geçtiğimiz dönemlerde ortaklaşa çalışma anlaşması yapan TVS yeni spor motosikleti Apache RR310’u tanıttı.

BMW G310R ve G310GS ile aynı motor-şasi kombinasyonunu temel alan model özellikle genç sürücüler tarafından talep gören ve 300 cc’lik spor motosikletler kategorisinde iddalı bir model olarak karşımıza çıkıyor.

TVS Apache RR310 1. İçerik Fotoğrafı

Tasarım anlamda Japon ve Avrupalı rakiplerinden geri kalmayan Apache 310RR, hem pistte hem de yollarda modern spor motosikletinden beklenen performansı sunan altyapıya sahipken kendine has kafa ve kuyruk yapısıyla orijinal bir görüntü yakalıyor. 34 beygir güç üreten tek silindirli 310cc’lik motorun yakıt girişinin önden, egzoz çıkışının ise arkadan olmasıyla farklılık yaratıyor. Şasiye göre 180 derecelik açıyla ters yönde konumlandırılan motor bu sayede motosikletin ağırlık merkezinin daha da alçalmasını sağlayarak özellikle virajlarda daha çok kıvraklık sağlıyor. 0-60 hızlanmasını 2.9 saniyede tamamlayan motosiklet KTM 390, Yamaha YZF-R3 ve Ninja 300’ler tarafından domine edilen arenada yerini almak adına oldukça iddialı.

TVS Apache RR310 2. İçerik Fotoğrafı

Tamamı dijital gösterge panelinde bulunan ve motosikletin yarışçı kişiliğini destekleyen tur sayacı, Michelin radyal lastiklerle sarılı jantlar ve KYB marka süspansiyonlar TVS’nin yeni sportifinin hiç de hafife alınmaması gerektiğini belli ediyor. Motosikletin son hızının 165-170 km/s civarında olacağını beklediğimizi söyleyebiliriz ki bu değer, bu segmentteki bir motosiklet için hiç de fena olmaz.

Bakalım TVS Apache RR310’u ülkemizin yollarında ve daha da güzeli pistlerinde görmek mümkün olacak mı?

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Arch Motorcycle; 2018’de İki Yeni Model

CF Moto V02NK Concept

REKLAM