Umudunu Kaybedenlere, Umut

Etkinlik Yazar: Motoron

Umudunu Kaybedenlere, Umut

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF), sosyal projelerinden birini daha hayata geçiriyor. Organ bağışının önemine dikkat çekmek ve EXPO 2020'ye aday şehrimiz İzmir'e destek vermek için 23-28 Eylül tarihleri arasında, motosiklete gönül verenlerle birlikte yollarda olacağız.

Doğu ve Güneydoğu illerini pilot bölge seçen ve kulüpler üzerinden tüm Türkiye’de çocuklarımıza “Motosikletle Tanışma ve Güvenli Sürüş Eğitimi” etkinlikleri organize ederek motosiklet sporu ve kültürünü sevdirip, aynı zamanda yaygın hale gelmesi için büyük çaba harcayan TMF, sosyal içerikli bir projeyi daha gündemine alıyor.
TMF, “Organ Bağışlarımızla Umudunu Kaybedenlere Umut Olmak Üzere Yola Çıkıyoruz” sloganıyla organ bağışı konusuna dikkat çekmek ve “Daha İyi Bir Dünya İçin Yeni Yollar/Herkes İçin Sağlık” teması ile de EXPO 2020’ye aday olan İzmir’e destek için büyük çapta bir tur düzenleyecek.

 

23 Eylül Pazartesi günü Ankara’dan başlayacak TMFTUR’u; Kocaeli, İstanbul, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir ve Muğla illerinden geçerek 28 Eylül Cumartesi günü Antalya’nın Kemer ilçesinde sona erecek. İzmir Valiliği ve Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliğiyle yapılacak TMFTUR’u, bir yandan düzenlenecek basın toplantılarıyla sosyal içerikli mesajlar verirken, diğer yandan da kamp ve konaklama yerlerinde organize edilecek çeşitli aktivitelere sahne olacak.
 

TMFTUR’DA OYUN, MÜZİK, EĞLENCE…
Sosyal tema ve sloganlarıyla, bol oyunlu, eğlenceli, keyifli, maceralı ve bir o kadar da zorlu bir parkur motosiklet severleri, motosikletiyle yol yapmak isteyenleri bekliyor olacak. TMFTUR’u sırasında konaklama yerlerinde her yaşta insanın oynayabileceği heyecanlı, takım ruhunu pekiştiren, takım içi iletişimi geliştiren, liderlik vasıflarını ortaya çıkaran oyunlar yer alacak.
OYUNLAR: TANGRAM (Yapbozun atası olan 3000 yıllık Çin oyunu), PENALTI (Frezbee ile yapılacak penaltı atışları), TITUS BASKET (Ağaca asılı kim fazla dayanacak), İKİZLER (Masadaki kapalı anı kartları bulma), KÖR NİŞANCI (Gözler bağlı paintball atışı), MAYIN TARLASI (Ekip halinde gözler bağlı mayınlı araziden geçme) ve TITUS PETANK (Elinizdeki toplarla hedef çemberin içine top atma ve rakibin topunu çıkarma) gibi oyunlarla tur daha renkli geçecek.
 

OGÜN BÜLENT COŞTURACAK
Öte yandan, motosikleti ve gitarıyla birlikte yol yapmaktan mutluluk duyan Ogün Bülent de TMFTUR’a katılacak. Yol şarkıları ve kendi besteleriyle konakladığımız yerlerde bizleri coşturacak olan Ogün Bülent, turun amacına yönelik yapmış olduğu organ bağışı temalı şarkısıyla da hem düşündürecek hem de büyük ses getirecek.
 

ORGANİZATÖRLÜĞÜ AKÜLKE VE BAYSAN YAPACAK
Bu arada, Kilitbahir’de şehitlik ziyareti, Kozak ve Kaz Dağları’nda yayla gezilerinin bulunduğu TMFTUR’un organizatörlüğünü TMF Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim AKÜLKE (GSM: 0506 481 08 31) ile TMF Teknik Asbaşkanı Ogün BAYSAN (GSM: 0532 773 68 68), Eray Deniz YÖRÜKOĞLU(GSM: 0533 499 34 27) yapacak.

NOT: TMFTUR’un konaklama ve yemek masrafları TMF ve sponsorlar tarafından karşılanırken, yakıt ve motosikletleriyle ilgili diğer giderleri ise katılımcılar ödeyecek. Resmi web sitemizde online kayıtlar başlamıştır. Kayıt için sitemizde yer alan TMFTUR Kayıt Formunu eksiksiz doldurarak ve TMFTUR Taahhütnamesini imzalamak gerekmektedir.

 

UÇAR: SOSYAL PROJELERE HER ZAMAN DESTEK VERECEĞİZ
Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus UÇAR, daha önce olduğu gibi bu tip sosyal projelere büyük destek ve önem verdiklerini ifade ederek, “Bilindiği üzere Doğu ve Güneydoğu illerinden başlayarak tüm Türkiye’de Motosikletle Tanışma ve Güvenli Sürüş Eğitimi Projesi ile binlerce çocuk ve gencimize ücretsiz eğitim verdik. Şimdilerde de eğitimlerimiz devam ediyor. Öte yandan, Van depreminin çocuklarımızda bıraktığı kötü izleri silmek için Van’da dev çadırlar kurduk. Bu çadırlarda elektrikli bisikletlerle motosiklet eğitimi verip, sinema, oyunlar ve çeşitli etkinliklerle de çocukları hayata yeniden sımsıkı tutunması sağlamaya çalıştık.

 

Bugünler de ise önem arz eden tema ve sloganlarıyla bir başka sosyal projelerle yola çıkacağız. Organ nakli ve EXPO 2020 İzmir’e destek için rotamızın üzerinde bulunan illerde basın toplantıları düzenleyeceğiz. Eğlenceli ve bir o kadar da anlamlı TMFTUR’una katılacak motosiklet tutkunlarına şimdiden teşekkür ediyorum. Dilerim başarılı, kazasız ve hedeflerine ulaşan bir tur olur.” diye konuştu.
 

 

FÜZÜN: BÜYÜK ONUR DUYDUK
Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet FÜZÜN, bu anlamlı etkinliğin paylaşımcısı olmaktan büyük onur duyduklarını belirterek, “23 Eylül 2013 - 28 Eylül 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek olan bu organizasyon bir yandan İzmir’in 2020 EXPO adaylığını desteklerken diğer yandan da ‘Organ Bağışı’ gibi çok özel bir konunun da altını çizeceğiz. İşte bu yaşamsal ihtiyaçtan yola çıkarak, Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Dokuz Eylül Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştireceğimiz etkinlikte amacımız; organ bağışının önemine bir kez daha dikkat çekmek ve organ nakli bekleyen hastalarımıza ikinci bir şans, ikinci bir hayat sunulmasının kolaylaştırılmasını sağlamaktır” dedi.

 

EXPO 2020’Yİ İZMİR’E İSTİYORUZ
8.500 yıllık tarihi ile olağanüstü güzel doğası, senede 300 güneşli gün yaşatan İzmir, bilgi birikimini daha iyi bir dünya için bir araya getiren organizasyona yani EXPO 2020’ye aday şehir. İşte Rusya’nın Ekatarinburg, Brezilya’nın Sao Paola ve Katar’ın Dubai kentleriyle Kasım ayında finalde seçim yarışına girecek olan İzmir’in EXPO’yu yapabilecek istek ve gücünde olduğunu tüm Türkiye ile birlikte TMFTUR’da motosiklet gönüllüleri bir kez daha dünyaya ilan edecek.Umudunu Kaybedenlere, Umut 1. İçerik Fotoğrafı

TMFTUR PROGRAMI:
23.09.2013 
Sabah: 08.00’de TMF veya TBMM önünden hareket. 
Öğlen: Kocaeli Üniversitesi ziyaret.
Akşam: Viaport kamp merkezi geceleme.
 

24.09.2013
Sabah: İstanbul Valiliği veya İstanbul Belediyesi önünde organ bağışıyla ilgili basın toplantısı.
Öğle:  Tekirdağ gezisi ve mola.
Akşam: Kilitbahir şehitlik ziyareti, saygı duruşu ve kampta dinlenme.
 

25.09.2013
Sabah: Gelibolu Lapseki geçişi, Çanakkale valilik veya belediye önü basın toplantısı.
Öğle: Kazdağları inişi, Küçükkuyu, Akçay ve Ayvalık üzerinden Kozak Yaylasına giriş.
Akşam: Kozak Yaylası kamp alanı konaklama.

 

26.09.2013
Sabah: Kozak Yaylası’ndan hareketle Bergama şehir turu. Aliağa, Foça, İzmir gezisi.
Öğle: Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü’yle basın toplantısı. (Konu: organ bağışı)
Akşam: Urla kamp alanı dinlenceli ve eğlenceli bir gece.
 

27.09.2013
Sabah: 9’da uzun bir yol için motorlar çalıştırılıyor ve Seferihisar, Gümüldür, Kuşadası, Söke gezisi ve Bafa Gölü’nde mola.
Akşam: Milas turu ve Bodrum’da konaklama.
 

28.09.2013
Sabah: Bodrum’dan hareketle Yatağan, Muğla gezileri ardından Belediye ve Valilik ziyareti.
Öğle: Köyceğiz, Dalaman, Gökova gezisi sonrası Fethiye’ye varış ve şehir turu. Ardından Patara, Kaş, Kalkan gezisi.
Akşam: Son noktamız Kemer’e varış.

YORUMLAR