Ünlü İspanyol Futbolcu Xabi Alonso’nun BMW R 100 Cafe Racer’ı!

Custom Yazar: Alper Baycan

Ünlü İspanyol Futbolcu Xabi Alonso’nun BMW R 100 Cafe Racer’ı!

Dünyaca ünlü futbol yıldızı Xabi Alonso, Madrid menşeli Cafe Racer Dreams tarafından tasarlanan bir BMW R 100 model satın aldı.

Profesyonel sporcuların kontratlarında genelde sporcuları fazla riskli bir şeylerle uğraşmalarını engelleyen ibareler olmaktadır. Bu riskli görülen aktivitelerden birisi de motosiklet kullanmaktır. Futbolu örnek alalım. Doğal olarak sporcunun bünyesinde çalıştığı firma, sporcusunun asıl dalı haricinde uğraştığı bir hobisinden ötürü sakatlanıp futbolcusundan ve çıkacağı maçlardan olmayı asla istemez.

Ünlü İspanyol Futbolcu Xabi Alonso’nun BMW R 100 Cafe Racer’ı! 1. İçerik Fotoğrafı

2017 senesinin başlarında emekli olacağını açıklayan Alonso’daki durum ise şöyle: Emekli olmaya karar veren ünlü sporcu, emekliliğini BMW Cafe Racer ile taçlandırmaya karar verdi. Bayern Munich forması giyen oyuncunun bir röportajda kurduğu cümlesi ile son maçına çıktıktan sonra ne yapacağı çok net; “Bir motosiklet alacağım ve rahatça kullanacağım. Yol motosikleti ya da daha büyüğü ya da en küçüğü”…  

Ünlü İspanyol Futbolcu Xabi Alonso’nun BMW R 100 Cafe Racer’ı! 2. İçerik Fotoğrafı

Ünlü futbolcu, özellikle BMW R 100 alarak Madrid’teki Cafe Racer Dreams Atölyesi’nden bu motoru kendi zevkine göre tasarlanmasını istemiş. Cafe Racer Dreams, süspansiyon, çatallar, ön far, gidon, aynalar, ön fren, lastikler ve sele gibi parçalarda değişikliğe gitmiş. Ayrıca BMW R 100, Café Leather Supply tarafından “Vegetable Tanned” denilen kimyasal kullanmadan, doğal ve çevre dostu olarak bilinen özel işlemden geçirilmiş ayrıcalıklı bir seleye sahip. Tüm bu işlemlerle, orijinal motosikletin fiyatına ilave olarak yaklaşık 15,000 EUR değerinde bir hazırlık gerçekleştirilmiş.

Ünlü İspanyol Futbolcu Xabi Alonso’nun BMW R 100 Cafe Racer’ı! 3. İçerik Fotoğrafı
Cafe Racer Dreams'in Madrid'teki custom mağazası

Ünlü İspanyol Futbolcu Xabi Alonso’nun BMW R 100 Cafe Racer’ı! 4. İçerik Fotoğrafı
Cafe Racer Dream (CRD) Sosyal Medya Hesabında, bu resimle haberi paylaşmıştı.

Alonso, 2009-2014 tarihleri arasında oynadığı Real Madrid ve 2014 senesinde anlaşma yaptığı Bayern Munich takımlarındaki müthiş kariyerini, yeni BMW R100 ile kutladığı tahmin ediliyor. 

Ünlü İspanyol Futbolcu Xabi Alonso’nun BMW R 100 Cafe Racer’ı! 5. İçerik Fotoğrafı

Motosikleti tercih eden ve bir rüyası gerçekleşen Dünya yıldızı Xabi Alonso, “Hissettirdikleri özgürlük duygusunu sevdiği için” bir otomobil değil de motosiklet seçtiğini belirtiyor. Ayrıca motosikleti kafasındaki rotalarda seyahat için kullanacağını da sözlerine eklemeyi ihmal etmiyor. 

YORUMLAR