Urban Motor’dan BMW R NineT

Yeni Model Yazar: Teoman Cem Katoğlu

Urban Motor’dan BMW R NineT

Son zamanların en cüretkar çıkışı BMW R NineT’nin oldu. Almanların dahili modifiye seçenekleri sunan çıplak bir boxer-tip motosiklet çıkaracağı kimin aklına gelirdi?

Üstelik, Ola Stenegärd’ın tasarım ekibi, üretim öncesi modelleri, seçilen özel üreticilere dağıtmada hiç zaman kaybetmedi. İşte Berlin kökenli Urban Motor’dan sıradaki ilk model: “Track Grinder”

Urban Motor’dan <a href=BMW R NineT 1. İçerik Fotoğrafı">

Urban Motor’dan Peter Dannenberg birkaç ay önce İspanya’da R nineT ile test sürüşü yapmaya davet edilmiş üç özel üreticiden biriydi; “kamp ateşi çevresinde otururken her üreticinin özel olarak bir nineT üretmesi fikrini düşündük.” diyen Dannenberg’den çıkan sonuç: en temel özelliklere indirgenmiş, basitleştirilmiş gövde işçiliği ile bir fırça boya ve düz pist tarzında bir nineT oldu.

Urban Motor’dan BMW R NineT 2. İçerik Fotoğrafı

Urban Motor’dan BMW R NineT 3. İçerik Fotoğrafı

Yarış numarası tutucunun hemen arkasında ufak bir elipsoit 50 mm ön far bulunmakta. Debriyaj ve ana silindirler Brembo’dan, ayrıca motorda son derece ileri düzey teknik ekipman kullanılmış. Buna Motoscope Pro enstrümanları (BMW CAN-Bus sistemine tam uyumlu), m-Blaze gidon sonu sinyalleri, ve m-Lock dijital anahtar/cevap sistemi de dahil.  

Urban Motor’dan BMW R NineT 4. İçerik Fotoğrafı

Bu yeni özel yapım, BMW Motorrad için çok çarpıcı bir başlangıç programı. İleri R nineT modifiyeleri için gelecek aylarda gözlerimiz üreticilerin üzerlerinde olacak. 

 

YORUMLAR