in

Üretime Hazır Benelli 750GS Görüntülendi!

Yazar: İlker Genç

Benelli’nin, yeni Naked modeli 750GS, Çin’de yüzünü gösterdi. Detaylara bir göz atalım…

İtalyan firma, geçen sene EICMA fuarında, yeni bir modelde kullanılmak üzere geliştirdiği paralel, çift silindirli bir motor sergilemişti. Çin’de görüntülenen modelin gelişiminin, halen sürmekte olduğu gelen haberler arasında.
Motosikletin son hali ile üretim modeli arasında az farklar olması bekleniyor. Bu prototip model, yeni Monster 797 veya yeni piyasaya çıkan Triumph Street Triple 765 gibi rakiplerine karşı savaşmaya hazır görünüyor.

Üretime Hazır Benelli 750GS Görüntülendi! 1. İçerik FotoğrafıBenelli 750cc twin ve 900cc triple 
2016’nın ortalarında, firma tarafından sunulan patent başvurularına istinaden Benelli 750cc Twin ve 900cc Triple olmak üzere iki yeni naked roadster modelinin hikayesi ortaya çıkmıştı. Fakat şimdi üretime daha fazla hazır olduğu hissedilen bir versiyon ortaya çıkmış oldu. 
Üretime Hazır Benelli 750GS Görüntülendi! 2. İçerik Fotoğrafı
İlk ortaya çıkan fotoğraflarından farklı olarak bu modelde, daha kısa egzoz borusu ve kabartmalı Benelli logosu işlenmiş iki farklı dokuya sahip bir sele bulunuyor. Ayrıca modelin fotoğraflarının, İtalyan markanın Çin sahipleri Qianjiang Group’ta çekildiği belirtiliyor. 
Üretime Hazır Benelli 750GS Görüntülendi! 3. İçerik FotoğrafıBenelli 750GS motoru
Benelli 750GS, hem spor hem de göz alıcı, şık bir model olmuş. Gelişiminde önemli bir rol oynamış olsa da modelin motoru, Andrea Merloni tarafından canlandırılan Benelli’nin belkemiği eski üç silindirli motordan türetilmiş. 2006 Benelli, paralel çift silindirli 750cc konsept model ile 2ue 756, benzer motor dizaynlarına sahiplerdi. Bu motordaki gelişim, en azından 2012 senesine kadar devam etmişti. Bununla birlikte, yeni 750GS’in, bu motorla, temel tasarımı dışında, daha az benzerlik paylaştığı belirtliyor.
Üretime Hazır Benelli 750GS Görüntülendi! 4. İçerik FotoğrafıBenelli 750GS
Performans anlamında ise firma, bu modelin, 2ue 756’dan esinlenerek 10,000 devirde 97 beygir bir güç üretebileceğini savunuyor. 
Üretime Hazır Benelli 750GS Görüntülendi! 5. İçerik FotoğrafıBenelli 2ue 756 konsept
2ue 756, alaşımlı şasi ve arka maşaya sahipken, yeni modelde ise Benelli TRK 502’ye benzeyen çelik kafes şasi ve borumsu arka maşa bulunuyor. 
Modelin, EICMA 2017’de ortaya çıkması bekleniyor. Basın bölümünün yaptığı açıklamada, modelin yakın zamanda lansmanının yapılacağı ve bu prototip  fotoğraflarının, Benelli 750GS’in son versiyonu olmadığı bilgisi geldi.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Verona Motor Bike Expo’da Üç Yeni Ducati Scrambler Doğdu!

Yeni Renkleri ile Bajaj Pulsar RS 200 ve NS 200 Modelleri, Hindistan’da!

REKLAM