Uşak Supermoto İle Çoştu

Pist Yazar: Motoron

Uşak Supermoto İle Çoştu

Türkiye Süpermoto Şampiyonası 4'üncü ayak yarışı, Uşak'ta belediyenin yeni yaptırdığı supermoto pistinde düzenlendi.

Türkiye Süpermoto Şampiyonası'nın 4. ayak yarışı Uşak'ta yapıldı.

 

Uşak Belediyesi ile TİTUS-Feronia Motosiklet ve Doğa Sporları Kulübü (TİMOTOK) tarafından organize edilen şampiyonada 32 sporcu mücadele etti. Supermoto A, Supermoto B, Supermoto S3, Supermoto Gençler 85 cc ve Supermoto Minikler 65 cc kategorilerinde iki etap halinde yapılan yarışlara Uşaklılar büyük ilgi gösterdi. Supermoto Pisti’nin tribünlerini yaklaşık 3 bin yarışsever doldurarak sporculara destek verdi.İlk sıraya Ata Nurcan'ın yerleştiği Süpermoto A sınıfında Şakir Şenkalaycı ikinci, Harun Çabuk ise üçüncü oldu. Supermoto B sınıfında 19 yaşındaki Nazlıcan Aydın erkek rakiplerini geride bırakarak birinci olmayı başardı. Bu sınıfta, Recep Gülsever ikinci, Burak Özel üçüncülüğe ulaştı.

 

Supermoto S3 sınıfında ise ilk sıraya Asrın Rodi Pak yerleşirken, Pak'ı Uzay Cankat Bengiç ve Talha Zengin takip etti. Supermoto minikler 65 cc'de Deniz Öncü birinci, Bahattin Sofuoğlu ikinci, Ata Kahvecioğlu üçüncü olurken, Supermoto gençler 85 cc'de Cem Öncü birinci, Taha Keklik ikinci, Efnan Valimaki üçüncülüğü elde etti. 

 


Uşak Pisti’nde yapılan ilk resmi Türkiye Şampiyonası’nda SMA sınıfında bir çok başarıyı elde eden Ata Nurcan pistin en hızlı ismi oldu. Genç sporcu, 0:52.564’lük tur zamanıyla pist rekoruna imza attı.

 

Uşak Supermoto İle Çoştu 1. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR