in

Valentino Rossi, 2021 sezonunda da yarışmak istiyor.

Valentino Rossi, MotoGP geleceğine karar verme planını revize etti ve bu yıl yarış başlamadan önce 2021’e devam edip etmeyeceğine dair bir açıklama yapmak zorunda kalacağını açıkladı.

Sezon öncesi planlarında dokuz kez dünya şampiyonu olan Valentino Rossi, kararını vermeden önce beş ya da altı yarış sonrası MotoGP’de rakiplerine karşı hem kendi durumunu hem de yeni ekibi ile Yamaha’nın rekabet seviyesini değerlendirmek istiyordu.

Ancak 2020 MotoGP sezonu, koronavirüs pandemisinin ortasında süresiz olarak ertelendiğinde, Valetino Rossi’nin yarışların devam etmesini bekleyen planları askıya alındı.

Yamaha Soru-Cevap videosunda konuşan Rossi, 2020’de yarışmadan önce geleceği hakkında bir karar vereceğini ve iptal edilen bir sezondan sonra emekli olmayacağını söyledi. 

“Sorun yarışmak değil! Yani haberlerde olduğu gibi yarışamıyoruz ”dedi Rossi. 

“Yarışlar başlamadan önce karar vermek zorunda olduğumu düşünüyorum çünkü en iyimser durumda sezonun ikinci yarısında yarışabiliyoruz, bu yüzden Ağustos ya da Eylül civarında, her şey iyi giderse yarışabileceğiz.

Ama kararımı daha önce vermeliyim. Devam etmek istiyorum ama herhangi bir yarış olmaksızın karar vermek zorundayım.

Emekli olmak için için en iyi yol bu değil, çünkü belki 2020’de hiç yarışmayacağız. Başka bir sezon yapmak daha adil ve belki bir sonraki sezon sonunda ayrılma daha adil. Bunun için 2021’de devam etmeyi umuyorum. 

Zor bir durumdayım çünkü dediğim gibi ilk seçeneğim devam etmeye çalışmak çünkü yeterli motivasyonum var ve devam etmek istiyorum” dedi. 

“Ancak rekabet düzeyini anlamak çok önemli, özellikle de geçen yılın ikinci bölümünde çok fazla problem yaşadık ve birincilik için çok yavaştım.

Fabrika ekibiyle bir yıl daha beraberim ve karar vermek için zamana ihtiyacım var.Yeni takım şefim ve motordaki değişiklikler ile seviyemi anlamam için beş altı yarışa ihtiyacım var. dedi.

2020 MotoGP sezonunun 21 Haziran’da Sachsenring’de başlaması planlanıyor, ancak Alman ayağı, hem Hollanda’daki sonraki yarışlar hem de yeni Finlandiya yarışı ile ilgili ülkelerdeki kamu etkinliklerinde kısıtlamalar nedeniyle hala belirsizlikler var.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
2020 Benelli BN600i

2020 Benelli BN600i Ortaya Çıktı

Kawasaki ZX-25R geliyor mu? Sesini Dinleyin!

REKLAM