Valentino Rossi, Enduro Antrenmanında Sakatlandı mı?

MotoGP Yazar: Alper Baycan

Valentino Rossi, Enduro Antrenmanında Sakatlandı mı?

MotoGP’nin yıldızı Valentino Rossi’den kırık ayak şüphesi…

MotoGP’nin şampiyonluğa doymayan yıldızı Valentino Rossi’nin, enduro antrenmanında geçirdiği kaza sonucu ayağını kırdığından şüpheleniyor. 

Valentino Rossi, Enduro Antrenmanında Sakatlandı mı?  1. İçerik Fotoğrafı

Bir İtalyan spor sitesine göre İtalyan yıldızın, tibia (kaval kemiği) ve fibulanın (kamış kemiği) konjenital psödoartrozunun çatlak ya da kırık olduğu düşünülüyor. Bu habere göre Rossi’nin, bu akşam saatlerinde bir ameliyat olmasının mümkün olacağı belirtiliyor.

Valentino Rossi, Enduro Antrenmanında Sakatlandı mı?  2. İçerik Fotoğrafı

Haber doğrulandığı taktirde bu durum, Rossi’nin 8-10 Eylül’de gerçekleşecek olan bir sonraki Misano’daki rekabeti kaçıracağına ve 2017’de alabileceği muhtemel derecelere veda edeceği anlamına geliyor.

Valentino Rossi, Enduro Antrenmanında Sakatlandı mı?  3. İçerik Fotoğrafı

Movistar Yamaha Takım pilotu, şu anda 2017 MotoGP Şampiyonası’nda Ducati Takımı’ndan lider Andrea Dovizioso’nun 26 puan gerisinde genel sıralamada dördüncü sırada yer alıyor. 

MotoGP’de 9 kez şampiyonluğu bulunan Rossi, 2010 senesinde Mugello’daki İtalyan Grand Prix’inde sağ kaval kemiğini kırmasından beri bu kadar ciddi bir şekilde sakatlanma yaşamamıştı. O yaşadığı yaralanma, başarılı pilotun MotoGP aksiyonuna dönmesi altı haftasına mal olmuştu. 

Valentino Rossi, Enduro Antrenmanında Sakatlandı mı?  4. İçerik Fotoğrafı

Valentino Rossi, bu sene de Mugello raundu öncesi, İtalya’nın Mondavio bölgesinde motocross antrenmanı esnasında sakatlanmıştı. Bir gece hastanede kalan pilotun, göğüs kafesinde hafif ölçekte ezilme ve karın travması teşhisi konan 38 yaşındaki Rossi’de kırık tespit edilmeyip sağlık durumunun ciddi olmadığı belirtilmişti. 

Yamaha’nın konu hakkında net bir açıklama yapması bekleniyor. 

YORUMLAR