Valentino Rossi İmzalı Yamaha R1, Çocuklara Yardım İçin Açık Arttırmada!

MotoGP Yazar: Özlem Köseoğlu

Valentino Rossi İmzalı Yamaha R1, Çocuklara Yardım İçin Açık Arttırmada!

Bahsi geçen açık arttırma, her motosiklet meraklısı için inanılmaz bir imkan. Açık arttırmayı kazanan kişi, 9 kez Dünya Şampiyonluğu elde etmiş olan Valentino Rossi imzalı Yamaha YZF-R1 kazanacak.

Bahsedilen açık arttırma sonucunda elde edilen gelir, “Positos” isimli bir projeye fon sağlayacak olan kar amacı gütmeyen Hayır Kurumu La Gotita Onlus tarafından dezavantajlı durumda olan 60’tan fazla engelli durumdaki çocuğa psikolojik ve pedagojik destek amacıyla kullanılacak.

 

Bu organizasyon birkaç senedir Oruro ve Bolivia’nın ev sahibi topluluklarındaki, dezavantajlı ve bakıma muhtaç olan 90’dan fazla çocuğa bakım, eğitim, ekonomik ve sağlık konusunda gelişimlerine katkıda bulunacak yardımlar gerçekleştirmektedir.Valentino Rossi İmzalı Yamaha R1, Çocuklara Yardım İçin Açık Arttırmada!  1. İçerik FotoğrafıDestek ve yardım anlamında sayısız girişimi olan Yamaha, her zaman sosyal meselelere duyarlı bir şirket olmuştur. Kar amacı gütmeyen bu kuruma da destek elini uzatmaya karar vermiş.  Bu özel açık arttırma için 18 Eylül 2015 son tarih olarak bildirilmiş ve online olarak CharityStars.com. sitesinden açık arttırmaya katılmak mümkün. 10 Eylül 2015 yani bugün itibarıyla motosikletin açık arttırmadaki son fiyat durumu 29,001 EUR olarak görünmektedir.

 

Açık arttırmayı yürüten CharityStars’tan yapılan açıklamada ise organizasyondan şu şekilde bahsedildi: “Gerçekten hayatta bir kez karşılaşılabilecek bir fırsat olarak görünen bu tür bir açık arttırma daha önce yapılmamıştı. Hayırsever ve sosyal projelere çok yakın olup destek sağlayan Rossi ve Yamaha’nın kalbine sağlık. Bu durum, her iki anlamda da büyük bir fırsat; bir tarafta iki teker tarihinde sahip olunacak muhteşem bir motosiklet diğer tarafta ise yardıma muhtaç çocukların ihtiyaçlarını karşılamak. Bu motosikleti sağlayan Rossi’ye ve Yamaha’ya cömertliklerinden dolayı takdirlerimizi sunup sonsuz teşekkür ediyoruz.”Valentino Rossi İmzalı Yamaha R1, Çocuklara Yardım İçin Açık Arttırmada!  2. İçerik Fotoğrafı


 

Rossi ve Yamaha hayranları, kolay kolay başka bir yerde bulunamayacak resmen Rossi’nin motosikletinin üniformasının benzeri ile süslenmiş ve üzerinde Rossi'nin kendi imzası olan 2015 model YZF-R1 sahibi olabilirler. Doktor lakaplı Rossi’nin kullandığı şu anki R1’in bütün ufak detayları motosikletin üzerinde bulunmasa da, bu motosiklete sahip olan kişinin mutsuz olması kesinlikle güç olacaktır.

 

Umarız bu tür sosyal girişim projelerine yapılan destekler motosiklet sektöründe de artarak devam eder.

 

Rossi İmzalı Yamaha YZF-R1 2015 Movistar Yamaha MotoGP Replica VR46’nın Özellikleri:

Motosikletin Bazı Özellikleri:

·         Movistar Yamaha MotoGP 2015 Logolu (ticari olarak satışı bulunmayan)

·         Yakıt deposunda ve ön grenajda Valentino Rossi’nin imzası

·         46 Numarası

·         998cc, 4 silindir, 200 hp gücünde motor hacmi

·         Gelişmiş elektronik kontrol sistemi

·         Bir buton ile değişebilen sürüş modu

·         199 kg ağırlık

·         Çekiş kontrol / kayma kontrol

·         Başlama ve kalkış kontrol

·         Yeni Deltabox alüminyum kısa aks açıklığı

YORUMLAR