Verona Motor Bike Expo’da Üç Yeni Ducati Scrambler Doğdu!

Yeni Model Yazar: Can Deniz

Verona Motor Bike Expo’da Üç Yeni Ducati Scrambler Doğdu!

Ducati, İtalya'nın Verona kentinde 20-22 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen Motor Bike Expo’da üç yeni Scrambler bazlı özel model tanıttı.

Verona’daki Motor Bike Expo’da boy gösteren Ducati Scrambler kardeşlerin arasında Peace Sixty2,  Revolution ve Artika bulunuyor. Her bir model, farklı tasarımcı tarafından dizayn edilmiş ve kendine has bir karakteri sergiliyor.

Verona Motor Bike Expo’da Üç Yeni Ducati Scrambler Doğdu! 1. İçerik Fotoğrafı
Ducati Scrambler Peace Sixty2

Scrambler Peace Sixty2, 1960’ların racing motosikletlerinden ilham alan Mr. Martini tarafından tasarlanmış. Mika ön burun dizaynı, klipsli gidon tasarımı, tek kişilik sele ve kuyruk dizaynı, Termignoni egzozu, el yapmı deri koltuğu, Peace Sixty2’yu, bir görüşte tanınacak modeller arasına sokmayı başarıyor. 

Verona Motor Bike Expo’da Üç Yeni Ducati Scrambler Doğdu! 2. İçerik Fotoğrafı
Ducati Scrambler Revolution

Ducati Scrambler Revolution, custom motosikletler tasarlayan Officine Mermaid firmasından tasarımcı Dario Mastroianni tarafından bobber bir stille makyajlanmış. Milano’da bulunan tasarımcı, Scrambler Sixty2’nun selesini, custom tek kişilik deri sele ve plaka tutucusunu yenisi  ile değiştirmiş. Revolution, sade mat siyah boyası, onu çevreleyen kontrast mat altın detayları ile uslu ve sevimli bir tarza bürünmüş. 

Verona Motor Bike Expo’da Üç Yeni Ducati Scrambler Doğdu! 3. İçerik Fotoğrafı
Ducati Scrambler Artika

Ducati Scrambler Artika’ya gelince, Dario Lopez Studio tarafından tasarlandığını görüyoruz. Dario Lopez Studio, Artika’yı, 1970’lerin Buz Trophy’sinde yarışan Ducati Pantah Buz Projesi’nin yeniden yorumlanması amacıyla tasarlamış. Artika’nın Pantah Ice modeldekine benzer, etrafındaki mavi şeritleri ile orijinal fosfor sarısı renkli temayı sürdürdüğünü görüyoruz. Diğer iki modelin aksine, Artika’nın parçalarının alüminyum detayları ile dikkat çektiğini belirtelim. Tüm bunların ötesinde, Dario Lopez, Scrambler Artika’ya Pirelli çivili lastik ile renklendirmiş. 

Bu arada fuarda, Anvil Motorcycles ve South Garage’ın yaratıcılıklarını sergiledikleri iki özel havalı tasarım Scrambler da yer alıyor. Scrambler markasının çok yönlülüğünü ve standart modeller üzerinde neler yapılabileceğini doğrularcasına, bu iki motosiklet, çok güçlü karakterlere sahip. 

Verona Motor Bike Expo’da Üç Yeni Ducati Scrambler Doğdu! 4. İçerik Fotoğrafı
Anvil Motorcycles tarafından ustaca dizayn edilmiş özel tasarım Scrambler R/T

Modellerin isimleri, “R/T” ve fuarda en iyi kategorisine giren “Essenza” (Essence) olarak geçiyor. R/T, Anvil Motorcycles tarafından 400cc Scrambler Sixty2’nun temel model olarak kullanıldığı, tasarımı neredeyse 53 günü bulmuş olan yeni bir Scrambler olarak dizayn edilmiş. Modelin ön plakasında, 53 sayısını görmemiz bu sebeple olsa gerek. 

Üzerinde detaylı olarak çalışılmış şasi ile mükemmel bir uyum içerisinde olan custom bir depo, Kaliforniya çöllerindeki yarışlarda kullanılan gidonları hatırlatan klasik bir gidon, onu Scramber R/T’nin atasıymış gibi hissettirmeye fazlasıyla yetiyor.

Verona Motor Bike Expo’da Üç Yeni Ducati Scrambler Doğdu! 5. İçerik Fotoğrafı
South Garage'ın ince detaylarıyla tasarladığı Scrambler Essence 

South Garage tarafından tasarlanan Scrambler Essence modelini ise “cafe racer” bir modelin tekrar yorumlanması olarak tarif edebiliriz. Orijinal Scrambler hatlarında geliştirilmiş bir estetiğe sahip. 

YORUMLAR